GabuleF

Svatba v zimě

Zdravím všechny, o víkendu mě přítel požádal o ruku a chceme se vzít hodně rychle, nejlépe ještě tuto zimu. Napíšete – je svatba v zimě fajn nebo to máme nechat spíš na léto?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Rozhodně bych svatbu nepřekládala na léto. Do léta se může stát cokoliv. Myslím že zimní svatební hosté budou své pozvání brát vážněji než letní hosté, kterým může svatba připadat jako obyčejná letní párty.
Hodně štěstí.

Další odpovědi
paul1

My jsme měli v lednu před 60-ti lety, tento rok jsme slavili diamantovou svatbu. Svatba byla fajn, mrzlo až praštělo, ale bylo krásně, jasná a slunečná obloha.

elkon

Záleží na prostředí kde se svatba koná. Může to být hezké, pokud bude trochu sněhu. Ale já jsem se ženil na první jarní den. Tenkrát to bylo ještě 21. března.

da ny

Opět jen heslo „Svatba v zimě“, v poli, kde má být položena otázka. :/
Vdávala jsem se 15. prosince. Svatba byla fajn. Oběd v restauraci, ostatní doma, na lodžii se toho vešlo mnoho …. ;D
Manželství záhy skončilo rozvodem ;D
Je přece na vás dvou, jakou máte představu o svatbě (venku, doma, v restauraci. na chatě , u moře, na horách, na zámku/hradě apod.). Někteří snoubenci mají termín sjednaný rok dopředu…. Nejdříve si zjistěte, kdy jsou volné termíny v místě, kde Vás budou oddávat (neoddává se všude každou sobotu, ale můžete si zaplatit i všední den). Všechny kostely vytápěné nejsou, tak počítejte raději s kožichem (Vy i ženich a svatebčané) :)
Přeji hodně štěstí a lásky ve zdraví!

led

Každé ročné obdobie má svoje čaro.
V zime býva vonku zima a studený vietor. Výhoda zimy je v tom, že pod kabátom skryje pred nežiaducimi divákmi, prípadné tehotenstvo, žiaľ aj svadobné šaty
V lete býva teplo až horúco a počas svadby nepotrebujete byť zahalená do nežiadúceho množstva látky. Len sa nezabudnite dopredu dohodnúť s rosničkami, aby v čase svadby neliali vodu z neba.

Rocker

My se brali v lednu (1998).V kostele byla sice trochu zima,ale svatba se povedla a jsme spolu dodnes.

cappuccino

Pokud Vas pritel pozada o ruku, neznamena to, ze se musite okamzite vdavat!!
Svatba by mela probihat podle Vasich predstav, meli by jste si vsechno dobre rozmyslet: kdy, kde, jak, kolik hostu, kam na svatebni cestu atd.
Ja bych si tedy spis vybrala jaro nez zimu, ale to zalezi na Vas.
Nektere svatby byvaji i nudne, proto bych venovala cas pripravam. Vzdycky se da neco originalniho vymyslet.

Milunak

Dobrý den, my jsme se taky brali v zimě, ale zajeli jsme do tepla a bylo vše vyřešené :) Doporučuji stránky cestovky, která nám vše zajišťovala https://www.y­achtwedding.cz/ Najdete tam jak všechny informace, tak i destinace, ve kterých svatby zajišťují.

petrph

Svatba je fajn vždycky, takž nečekejte. Ale spíše jak velkou svatbu si představujete. Pokud fakt rychlou a malou v zimě , tak je tak akorát teď čas si zaběhnout na matriku, vyřídit si na to papíry a objednat tamo termín obřadu na leden, únor. A ta doba je akorát čas na tu i malou přípravu v minimální výbavě (dva svědky, pozvat pár známých, nějaké lepší šaty, prstýnky,.hos­tinu.atd..)

Ale pokud budete chtít opravdu velkou svatbu, tak to máte tak do léta spousty plánování a příprav.
Předem gratuluji 😄

Hasankova

Holky já jsem se dívala na jejich stránky a je to nádhera :) Svatba u moře byl vždycky můj sen! Ale s přítelem jsme teď spolu chvilku, takže svatba zatím není na pořadu dne. Kontakt si ale uložím, třeba se časem bude hodit :)

Jana5678

Svatba je krásná v jakémkoliv období a nezáleží na tom, zda je to v létě či v zimě. My jsme se s manželem brali koncem listopadu, a dokonce nám i sněžilo. Žijeme na horách, a tak nám sníh svatbu v žádném případě nezkazil. Moje kamarádka se vdávala v létě a zase jím ji narušila veliká bouřka. Největší strach měla o šaty, aby jí je nedala zaplatit půjčovna svatebních šatů https://www.puj­covna-renata.cz/, pokud by se poškodily, ale nestalos se tak.

Reverend

Svatba není o počasí ani o ročním období, ale o tom, jak to spolu prožijete. Pokud to oba chcete, není důvod to odkládat.

GabuleF

Moc děkuji za doporučení na yachtwedding :) Trochu jsem pátrala na internetu a hledala si na ně recenze a lidi si je moc chválí. Doma zkusím stránky nadhodit, snad se budou snoubenci líbit.