zdeny

Stříhání TŮJÍ

Můžu ještě v tuto dobu zastřihnout tůje ? Jenom kousek kvůli novému plotu 🙂 aby to neumřelo !!! :_))

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Zcela určitě můžete. Tedy dokud je zima, tím spíše když mrzne, nemáte se čeho obávat. Rostliny touto dobou totiž zimují, tj. ve větvích nekoluje míza a tůje by to měla zvládnout

Další odpovědi
standa

Souhlasím s Kenyrtsem… a raději bych počkal na ´plusové´ venkovní teploty.

kenyrts

myslím,že teď to není zrovna dobrá volba.
Stálozelené živé ploty ze smrků, tůjí, cypřiší, střemchy nebo tisu snáší téměř každý střih a je možné je zkracovat prakticky po celé léto. Vyhýbejte se ale přitom horkým dnům, protože jinak rostliny v místě řezu příliš rychle vyschnou a dostanou „úpal“. Rovněž stálozelený zimostráz až řezem zhoustne a zkrásní. I v jeho případě jsou měsíce květen až srpen obvzlášť vhodné k řezu.
Doplňuji:
prosím nepleťte si zimní stříhání ovocných stromů a OKRASNÝCH!!!!!!!!!

anetadela1

Tak pokuď chcete zastřihnout jen kousek, tak se toho bát nemusíte. Určitě vám to neumře:-)

Marjito

Počkal bych na Jaro 100%