Kdy je nejlepší sázet tůje

Nejlepší odpověď
venkovan

Nikdy – hledal bych jiné kvalitnější dřeviny. Pokud se jedná o živý stříhaný plot, šel bych do tisu, ptačího zobu poloopadavého, habru, meruzalky apod. Thůje se prakticky nedá zmladit, po několika letech je ošklivá díky plodům, když dole u země ztratí větve, nikdy se tam nevrátí.
Pokud se jedná o solitéru, tak tůji jedině ze semenáče, což se prakticky nepěstuje, Z řízku (běžně zapěstovaná tůje) se nevytvoří jeden průběžná kmen a strom je náchylný k poškození sněhem.

Další odpovědi
Drap

Na jaře, ale může být i podzim. Teď by byla tak vhodná doba.

Ram

U rostlin zakoupených v kontejnerku je to jedno.

Zdroj: www.bmprofit.cz/sa­zeni.php

dědapetr

Túje nepatří z pohledu náročnosti svého pěstování k žádným složitým dřevinám. Sázet tyto stromy můžete prakticky kdykoliv, pokud tedy zakoupíte túje prodávané v kontejnerech. U tújí, které již rostly v zemi je potřeba dát si pozor, mají-li všechny kořeny. Při jejich absenci by totiž mohlo dojít k úhynu rostliny. Úplně bezúdržbové ale túje rozhodně nejsou. Je třeba je pravidelně zalévat, a to hlavně přes letní období.

Zdroj: http://www.in­zahrada.cz/ochra­na-zahradnich-rostlin-a-stromu/kdyz-v-zahrade-usychaji-tuje.html