Avatar uživatele
Marjito

Túje – smaragdy

mam 5 let tuje ještě jsem je nestřihal kupoval jsem 80cm a tet jsou cca do 2¨m ruzne vyšky poratte mi prosim kdy zastřihnout a jak nejlip se o ně postarat nechci je poškodit děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Deli před 5104 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BEAES

Já túje stříhám na jaře, přibližně v březnu až dubnu, aby nové výhony během sezóny stihly dozrát. Někdy v červenci udělám ještě dočišťovací střih, kterým zarovnám příliš střapaté přírůstky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
faktor82

My stříháme túje vždycky před zimou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Já je nemám, ale všimla jsem si, že soused je stříhal tento víkend.
( teď, poraďte)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
čárlí

Tůje je možné stříhat teď zjara než začnou rašit, ale také koncem srpna až v září. Záleží na tom co od nich očekáváte. Jestli chcete jen udržet určitou výšku, je lépe stříhat zjara. Ale jestli je tvarujete komplet, i boky, tak je dobré koncem léta. Tehdy si udrží ten vytvarovaný vzhled celou zimu až do jara, teprve pak s teplem mohou obrazit a zježatět. Pochopitelně záleží také na odrůdě kterou máte, jestli je kompaktní nebo řidší. podle toho řez také uzpůsobujete. kompaktní odrůdy je lépe neřezat. to kvůli zachování přirozeného vzhledu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pejsáček

Thuje nejen smaragdy je možné stříhat dvakrát do roka a to nejlépe cca v únoru než začne jít míza a pak v červnu než začnou pařáky. Letos jsem je stříhala v březnu a taky se to ještě dalo. Já je takto stříhám pravidelně a velice jim to svědčí – jsou košaté, husté – prostě plní svůj účel – aby přes ně sousedi necivěli do zahrady

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada