PetrXY

Jaký je v tom rozdíl, když otevřu stránku „normálně“, anebo v mezipaměti?

Prohlížeč mi u některých odkazů nabízí možnost otevření stránky v mezipaměti. Jaký je v tom rozdíl, když otevřu stránku „normálně“ anebo v té mezipaměti?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud prohlížeč otevře stránku z mezipaměti (cache), otevře tu dříve načtenou (tedy ji nesosne z netu, ale z vlastního úložiště, kam ji uložil někdy při předešlém načtení).
Výhodou je, že je to rychlé.
Nevýhodou pak to, že pokud se obsah stránky od minulého načtení změnil, nezobrazí se ti aktuální, ale právě jen ´minulý´ obsah.

Další odpovědi
anonym

Doplním k tomu co napsal mowla – zaprvé k prohlížení internetu offline (vypadne WiFi/…) a jak bylo napsáno – stránky se primárně berou z cache (pokud v HTML hlavičce není cachování zakázáno), ovšem při výběru otevření z mezipaměti neproběhne test, zda neproběhla úprava, kdežto v normálním módu se cache používá jen při sedící hlavičce stránky – což umožňuje ono zrychlení prohlížení… Především pořád stahovat media, fonty,… by bylo přespříliš náročné. Což je další věc – nemusíš neustále stahovat videa, na která se opakovaně díváš – stačí je vyhledat v cache. (Což se hodí již jen u omezeného internetu.) Problém je akoráte s formáty třetích stran – ty dokáže přehrát jen jejich přehrávač (SWF třeba) – a ten umí použít jen FlashPlayer – pokud tomu nerozumíš natolik, jako já… Nejčastěji se tak chrání porno a další komerční produkty. Příklad SWF playeru:

http://static­.xvideos.com/swf/xv-player.swf

Je nesmyslné snažit se narušit SWF soubor – snažit se jej konvertovat/… Jen jemu příslušný přehrávač jej dokáže zparsovat.Ovšem tato problematika je již velmi složitá.