Half

Chyba DNS…

Nemohu se připojit přez mobilní telefon na internet. Píše to chyba DNS. Co s tím a co znamená chyba DNS ?

Odpovědi
badisko

DNS jsou servery …DNS (Domain Name System) je hierarchický systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace. Jeho hlavním úkolem a příčinou vzniku jsou vzájemné převody doménových jmen a IP adres uzlů sítě. Později ale přibral další funkce (např. pro elektronickou poštu či IP telefonii) a slouží dnes de facto jako distribuovaná databáze síťových informací.

Protokol používá porty TCP/53 i UDP/53, je definován v RFC1035. Servery DNS jsou organizovány hierarchicky, stejně jako jsou hierarchicky tvořeny názvy domén. Jména domén umožňují lepší orientaci lidem, adresy pro stroje jsou však vyjádřeny pomocí adres 32bitových (IPv4) A záznam nebo 128bitových (IPv6) – AAAA záznam. Systém DNS umožňuje efektivně udržovat decentralizované databáze doménových jmen a jejich překlad na IP adresy. Stejně tak zajišťuje zpětný překlad IP adresy na doménové jméno – PTR záznam. vice si precti ve zdroji …
Doplňuji:
tak trochu reklama …;D ja DNS server od comoda …Bezpečnější – Jako přední poskytovatel počítačových bezpečnostních řešení, Comodo je velmi dobře vědoma nebezpečí, které trápí dnešního Internetu. SecureDNS pomáhá uživatelům udržet bezpečné on-line s malware domény funkci filtrování. SecureDNS odkazuje na real-time Block List (RBL) škodlivých webových stránek (např. phishing stránky, malware, spyware stránky stránky a zaparkované domény, které mohou obsahovat nadměrné reklamy, včetně pop-up a / nebo pop-under reklamy, atd.) a bude varovat vždy, když se pokusíte o přístup k webu obsahující potenciálně ohrožující obsahu. Navíc, naše „zneplatnění mezipaměti názvů“ řešení signalizuje Comodo Secure DNS rekurzivní servery po každé aktualizaci DNS záznam – zásadně eliminuje pojem TTL. Režie Vaše požadavky prostřednictvím vysoce zabezpečených serverech mohou také snížit své vystavení se otravy DNS cache útoků, které mohou mít vliv na všechny ostatní pomocí svého ISP.

vice zde …http://www.co­modo.com/secu­re-dns/

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Do­main_Name_Sys­tem

cochee

Projdi si v telefonu nastavení pro internetové připojení. Jednou z položek je DNS server, je to IP adresa ve tvaru čtyř čísel oddělených tečkou. Zkontroluj u svého mobilního operátora, kolik má ta adresa být a oprav to (asi ji máš špatně).