Strach z exekuce

Dobrý den,zdědila jsem od otce darovací smlouvou dům+pozemek,vše je tudíž na katastru na mojí osobu.Otec má ale dluhy u několika splátkových společností.Některé splácí, u jiných má problém....Je potíž v tom,že v domě má trvalé bydliště.Já dům kompletně rekonstuuji,v domě kromě pár skříní a postele není opravdu nic jeho. Na skoro všechno vybavení mám účtenky.Otci nyní buduji přístavek u domu-vejminek,aby bylo zřetelné kde bydlí a kde se nachází jeho majetek.Od ostatních prostor nebude mít klíče.Myslíte,že by to pro exekutory byl důkaz,že otci náleží jen věci ve vejminku?Nebo co udělat,abych ho odhlásila z trvalého bydliště?Popř.mohu ho z hlediska jeho dluhů a alkoholu jako majitelka vykázat?Nemám na něj věcné břemeno.čekáme rodinu a s ním jen samé nervy.Jsem zoufalá.Děkuji za odpověď!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

1. pokud otec žije, tak jste NEDĚDILA (to pro pořádek)

2. v rámci darovací smlouvy jste nabyla vlastnictví (naštěstí jen) k nemovitostem..., případné dluhy by na vás mohly přejít jen v rámci dědického řízení

3. navrhovaný způsob ´zřetelného´ vymezení vašeho movitého majetku bude nejspíš postačující

4. další ´opatření´ (odhlášení z trvalého pobytu, vykázání ap.) jsou z pohledu exekutora zbytečné, protože exekutor je oprávněn vstupovat do prostor, u kterých má důvodné argumenty, že se zde povinný zdržuje, či zdržoval a tudíž by se zde mohl nacházet JEHO movitý majetek..., na vás bude, abyste exekutora přesvědčila, že se ve zmiňovaném domě žádný majetek otce nenachází. POkud i přesto exekutor nějaký váš majetek zabaví (zabránit mu v tom nemůžete), tak musíte reagovat žalobou na vyloučení věci ze soupisu..., ale to nejspíš předbíhám.

5. bavíme se celou dobu o vašem OTCI, který na vás dobrovolně přepsal svůj majetek ?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.