derviš

jaký je postup po vydražení nemovitosti, pokud v ní zůstává bývalý majitel.Kdo zajistí ,aby nemovitost opustil ?

Exekutor?soud?po­licie?mafie? Uvažuji o účasti na dražbě, ale mám strach, že mi ji bývalý ,majitel nepředá. Nepustil dovnitř ani soudního znalce, který měl nemovitost ohodnotit. Tak by mě zajímalo, zda v době dražby už bude nemovitost bez dlužníka nebo to nikoho nezajímá a vydražitel se o uvolnění musí postarat sám.
Doplňuji:
Už sem se obrátil s dotazem na exekutora, co bude dražbu provádět, ale ten mi neodpověděl; ani neodpověděli dva exekutoři na facebooku.Pokud to bude na novém majiteli, tak s rychlostí našich soudů se vyklizení ani nedožiji.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud je nemovitost v exekuci, takže ji draží exekutor, tak ten ho po dražbě písemně obeznámí s tím, že došlo k prodeji a stanoví mu lhůtu na opuštění nemovitosti. Pokud nemovitost neopustí, tak je možné podat na něj trestní oznámení pro maření. Je to stejné, jako by exekutorovi nechtěl předat auto, nebo cokoliv jiného. Ta věc už mu pak nepatří.

Spíš než že vám to nepředá si myslím, že to vše schválně zničí, takže doporučuji vydražit jen za minimum.

derviš

děkuji za odpověd, ale co tedy bude, když na něj podám trest.ozn. ? To přijde policie a násilím ho vystěhuje ? Nebo se budu muset obrátit na soud a čekat až budu mít v ruce nějaké lejstro, na základě kterého bude policie jednat ? S tím zničením je potřeba počítat, protože vevnitř soudní znalec nebyl. Pokud je to magor, tak ten barák může klidně i podpálit a otrávit studnu. Bude se mstít na nevinném a měl 10r na to , aby své dluhy vyřešil; najednou spadne klec-dražba

derviš

už jsem dostal odpověd přímo od exekutora a zní takto (okopírováno): k Vašemu dotazu sděluji,

že den po udělení příklepu se vydražitel může ujmout držby vydražené
nemovité věci a povinný má povinnost jej vydražiteli předat, neboŤ dál
by ji užíval bez právního důvodu. Soudní exekutor předání nezajišťuje.
Pokud povinný nepředá nemovitou věc vydražiteli, je na vydražiteli jakým
způsobem se držby ujme. Zcela legální, nicméně časově náročnější je
žaloba ny vyklizení nemovité věci bez bytové náhrady. Na základě
takového pravomocného rozsudku, pokud jej povinný stále nerespektuje,
může vést vydražitel prostřednictvím kteréhokoliv exekutora exekuci
vyklizením nemovité věci.
.......takže pokud je to člověk , kterému to nedošlo, že nemovitost je prodána a přišel o ni díky svým dluhům, bude nějakou dobu trvat než mi ji předá. A opět mu budou vznikat dluhy: za exekutora, soudy a za užívání nemovitosti-platba jako v hotelu

zzzzz

To trestní oznámení by měl podat exekutor, on by mařil jeho nařízení, ta exekuce je z nařízení soudu, a to nařízení je pro něj závazné, vy ho můžete podat třeba pro nedovolené užívání cizí věci, nebo tak.

Pokud policie ví o páchání trestného činu, tak je povinna dalšímu páchání zabránit a nepřihlížet. Toho, že ho z domu nedostanete bych se nebála. Potom, až ji budete mít, tak si zajděte na úřad a nechejte si vystavit papír se seznamem všech lidí, kteří mají v domě trvalý pobyt, může jich být hodně .-((( Proti každému z nich nechte zahájit správní řízení o zrušení trvalého pobytu. Někdo z nich by mohl být dlužník, a tím pádem by vám tam mohl přijít další exekutor. Vy by jste případný soud sice vyhrál, ale za dlouho a draze. Ten pobyt všem vážně zrušte. Je to jedno z rizik i při koupi, ale realitky na to lidi neupozorňují a pak se nový majitel diví, že nic nedluží, ale má oblepené věci ☹