Stačí to na anglistiku-amerikanistiku UK?

Zdravím, už nějakou dobu se připravuji na VŠ pomocí FCE knížek. Ty zvládám celkem obstojně. Půl roku jsem chodila i do jazykové školy, kde jsme cvičili státnice a také jsem testy zvládala.

Ale pak jsem si koupila příručku s testy na FF UK anglistika-amerikanistika a i obyčejný reading mi dělal problém (multiple choice). Pak i use of english (open cloze), a tak jsem si pořídila “Destination C1 & C2”, “CAE Practise Tests” a další na CAE. Bylo znát, že tyto přijímačky se spíše blíží CAE (nebo mám alespoň takový dojem) a v use of english se objevovaly i idiomy.

A tak se ptám (především těch, kteří vědí, jaké jsou přijímačky na anglistiku na UK) jestli tyto knížky stačí? Nebo doporučujete něco jiného? Samozřejmě rozvíjím i další potřebné znalosti jako literatura a historie, ale jde mi spíše o část s gramatikou a readingem.

Nebo jak jste se připravovali vy?

Děkuji za odpověď :)

Odpovědi:

Bronzový

Na těchto školách bývají dny otevřených dveří a někdy testy na nečisto. Takže si můžete zajít, vyzkoušet a když to nevyjde jeden rok, může to vyjít příště. Nezáleží, co máte za sebou, které testy, školy a certifikáty. Někomu ty papíry stačí, ale jste třeba zvyklá na filmovou řeč, americkou angličtinu psanou v novinovém stylu a je možné, že by vám mohla řeč rodilých mluvčí vadit. Můžete být teoreticky dobře připravena a můžete zvládnout také testy, záleží, co vlastně chcete a proč, a kde se chcete potom uplatnit. Jako učitel, překladatel, tlumočník, nebo pracovat v dané zemi?
Zažil jsem podobnou situaci s dcerou, která chtěla studovat UK obor překladatelství, španělština, angličtina - výborně zvládla zkoušky na nečisto, ostré zkoušky ne, pak si vybrala jinou školu a dokonce mohla studovat rok v zahraničí, což UK asi každému neumožní. Nevím.
Takže možná to může stačit, ale taky nemusí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.