tomovka

Certifikát FCE a vysoké školy

Jsem držitelem certifikátu FCE (grade B), a chci se hlásit na UPCE na Anglický jazyk v odborné praxi. Je tu možnost, že by mi mohl můj certifikát pomoci v boji o místo, nebo ne? A pokud ano, jak ho mám zakomponovat do e-přihlášky? Jediné místo jsem nalezl v kolonce Poznámka, u záložky Požadavky oboru. Předem díky za jakoukoliv odpověď.

Odpovědi
Pepa25

Nemyslím, že by FCE pomohl, záleží na výsledku jejich vlastní přijímací zkoušky. Kritéria přijetí a požadavky přijímací zkoušky na uvedený obor říkají:

„Kritériem pro přijetí uchazečů je pořadí, jehož dosáhli součtem bodového ohodnocení písemné přijímací zkoušky. Přijímací zkouška je písemná a zjišťuje dosaženou úroveň komunikativní kompetence v anglickém jazyce. Písemný test ověřuje řečové dovednosti (poslech a čtení s porozuměním), znalosti lexikálně-gramatických struktur a zároveň znalosti anglo-amerického literárního a kulturního kontextu.“

Zdroj: http://www.up­ce.cz/ff/studi­um/pro-uchazece/bc-programy.html