Bodačka

Stačí denně jíst objem potravin o celkové energetické hodnotě 1 552 kcal, měřím-li 162 cm, vážím 65 kg a je mi 15 let?

Chci zhubnout (162 cm, 65 kg, 15 let). Vypočítala jsem si BMR na několika kalkulačkách a v průměru mi vyšlo, že bych měla za den přijmout 1 552 kcal (6 500kJ). Chci začít běhat 4× do týdne, každý ten den 30–45 minut. Mám to teda takhle s tím příjmem a výdejem dělat, abych zhubla? Je to dobré?

Odpovědi
Jiří Bohumil

Mám zkušenost s hubnutím i když už mám víc jak 4 x více let jako ty. Měl jsem 110kg/185cm. Jde zhubnout i bez počítání a dokonce i bez běhání. Já se o to pokoušel vícekrát a nakonec se mi to podařilo takhle: ráno snídaně-půl krajíčku chleba s „něčím“, v 10.00 svačinka dtto, ve 12.00 oběd cokoliv, ale tak 2/3 co dříve, 15.00 svačina- půl krajíčku chleba s něčím, 18.00 večeře dtto. Pak už nic. Nesladit, nepít žádný alkohol (což by u Tebe mělo být samozřejmé), pít dostatečně vodu a neslazené čaje. A hlavně nutno VYDRŽET!!! První měsíc ale POZOR!!! může jít váha NAHORU (i cca 1 kg). Ale VYDRŽET, nevzdat to!!! A další měsíc i 5 kg dolů. Vážně, nekecám. Za 6 měsíců jsem měl 25 kg dolů. Takže pro tebe 2 měsíce vydržet a jsi v poho. A pak si váhu hlídat stále a průběžně. Jinak ale žádný komplex, tvoje váha je pouze minimální nadváha dle BMI.

ivzez

Nehlídej kcal ani kJ, ale změň složení stravy a zařaď více pohybu.

4 x týdně je v pořádku, ale půlhodina je podle mne málo, radši hodinu.
Navíc bys neměla jenom běhat, mělo by jít o všestranný pohyb.

Jídelníček, který uvádí Jiří, se hodí pro jeho věkovou skupinu.
Ty bys měla mít jídelníček všestranný, pestrý, hodně ovoce a zeleniny,
nezapomínaz na jogurt (míním pravý „selský“ jogurt bez příchutí, jenom
s ořechy nebo čerstvým ovocem; případně naslano se zeleninou).

Hodně pít → kohoutkovou vodu bez příchutí nebo jen s citrónem,
střídat s minerálkami bez příchutí.

A nesnaž se zhubnout za „každou cenu“. Je lepší mít nějaké deko
navíc a nestresovat se, než se neustále hlídat, stresovat, být protivná, …

Držím palce!