nesnasims

Špatný zrak

Cca před rokem(když jsem neměl počítač) jsem byl u své oční lékařky a ta mi řekla, že mám výborný zrak.Pár dní na to jsem si pořídil notebook a koukám na něj z relativně velký blízkosti každý den po dobu roku.A zítra jdu k oční a o ten rok se mi zrak zhoršil nehorázně ( vidím hlavně na dálku rozmazaně) je to tím jak furt koukám do notebooku?a potom co dostanu brýle začne se mi zrak zase zlepšovat nebo ne? díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě to nebude způsobeno jenom počítače. Použitím brýlí se zrak nezačne nijak rapidně zlepšovat, spíše se s nimi upraví chyba, která je v očích

Další odpovědi
www

Důležitý je věk.
Přibližně do těch 30ti se dá jen tak od pasu říci, že by to snad mohlo být tím. Po třicítce se ale zrak již může zhoršovat počítač/nepočítač.
V každém případě brýle pomohou, s přibývajícím věkem se ale zrak zhoršuje a brýle mění.
Více ti řekne jen tvoje oční lékařka.
Praxe

anonym

Oční lékařka bude zítra schopná diagnostikovat nejen současný stav zraku, ale s největší pravděpodobností i důvod jeho poškození. Na laické ošetření tzv. „unavených očí“ se dá leccos vybrat v lékárně „za hotové“. Mně se osvědčily tobolky „Ostrovidky“. Při nenadálé zátěži, na kterou oči nebyly dříve zvyklé, je třeba jim trochu pomoci. Ostrovidky jsou v několika variantách a nijak nezatěžují organizmus.

IK

Na zlepšení zraku je řada knih obsahujících různá cvičení a rady.
Z vlastní zkušenosti mi nejvíc pomáhá když brýle odkládám jakmile je nutně nepotřebuji. Roky jsem četla bez brýlí a nosila je jen na práci na PC.
Oči se přizpůsobují, relaxují… ale oční lékař není rád že nechci stálé brýle na astigmatismus. (sklo je zakřivené aby vyrovnalo nerovnost čočky) mozek si vadu sám dorovnává a nošením brýlí se to komplikuje. Takže bych je musela nosit stále, aby si mozek zvykl nedělat korekci sám. Nošení brýlí vadu ustálí, zrak se nezlepšuje.
U počítače se nemá sedět dlouho, ale na mne spíš působí stres.
Rozhodně silně na oči působí tuhnoucí šíje. V místech horních vnitřních rohů lopatky jsou akupresurní body na zlepšení zraku a bývají značně bolestivé.

libor27

Mě na zlepšení zraku pomohlo oční cvičení a výživa Ocutein Ginkgo. Cvičení provádím asi půl roku, Ocutein jsem nasadila před 3 měsíci. Zrak mám nyní kvalitnější, lépe zaostřuji a když jsem byla u lékařky, tak mi snížila o 0,5 dioptrie :)