jirka21kufr

Může se při nošení brýlí více zhoršit zrak ?

Ahoj,
Byl jsem u doktorky na vyšetření očí, protože poslední dobou jsem viděl špatně do dálky a předepsali mi brýle 1 diobtrie na levé oko a 3 diobtrie na pravé oko do dálky. Tak jsem si brýle objednal. Při nošení první 2 dny jsem viděl úplně dobře do dálky a asi 5. den jsem zjistil, že při sundání brýlí vidím rozmazaně. Dříve jsem viděl bez brýlí více do dálky a teď už vidím rozmazaně. Čím to může být? Mohlo se to zhoršit brýlemi, nebo se oči přizpůsobují brýlím? Na kontrolu mám jít až v červnu. Dík za radu.

Nejlepší odpověď
www

Vlivem nošení správně předepsaných brýlí se zrak nezhorší, oko si časem na jejich sundávání zvykne. Chce to jen čas, což ti optik vysvětlí a potvrdí.

Další odpovědi
gecco

Oči se přizpůsobily brýlím, „dříve“ se více namáhaly, nyní je to OK… Pravděpodobně…
Jestli tě trápí pochybnosti, zajdi k optikovi a požádej jej o proměření zraku a kontrolu brýlí.
😉

anonym

Možná,ale myslím,že se nic nezměnilo,akorát vnímání v kontrastu.

Kelt

Zdravé oko normálně pracuje, teda pracují oční svaly.Mění se tvar oční bulvy při pohledu do dálky i do blízky. Při pohledu do dálky, jsou oční svaly uvolněné, při pohledu do blízka se zkracují. Pokud člověk začne nosit brýle, oko nepracuje jak má, protože díky brýlím, když začne vidět zřetelně, tak oční svaly zleniví.
Existuje k tomu mnoho knížek – Dobrý zrak bez brýlí, a pod.
Používej brýle pouze tehdy, kdy potřebuješ vidět perfektně – jemná práce, řízení auta, ale když můžeš číst bez brýlí, nebo jít na ulici, tak také. Maximálně neuvidíš zřetelně kamaráda na opačné straně ulice, nebo přehlédneš sousedku a nepozdravíš ji.