leos39

Co pomáhá na zhoršující se zrak?

ahoj všichni, měl bych dotaz – trápí mě zhoršující se zrak, lékař řekl, že je to věkem, no jak jinak a doporučil doplňky stravy – třeba jako je toto http://www.no­ventis.cz/ostro­vidky máte s tím někdo zkušenost? pomáhá to nebo jsou to jen vyhozené peníze?

Nejlepší odpověď
annas

Léčím se pomocí čínské medicíny a z vlastních zkušeností potvrzuji, že za zhoršení zraku mohou předevím oslabená játra., ale i další faktory.

Zkuste si projít článek v odkazu, dovíte se, které vitamíny, jídlo, případně trénik mohou váš zrak zlepšit. Nepřesvědčuji Vás, jen konstatuji.

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/tajemstvi-zdraveho-zraku-2-cast.htm

Další odpovědi
anonym

Co to znamená – „zhoršující se zrak“???
___
Ty Ostrovidky – no – neuškodí*) – ale kupovat si čerstvou zeleninu je rozhodně přínosnější.
😉
*) pokud z nějakého důvodu netrpíš výrazným nedostatkem vitamínu A, ani nepomohou

mosoj

Zásadně používám doplňky které obsahují borůvkový extrakt. Zlepšují vidění , nejlépe se to pozná v noci. Dlouholetá osobní zkušenost.
Současné ostrovidky jsou podvodem století! Borůvkového extraktu obsahují pouze 1 mg !!!!!!! . Při tom aby to fungovalo ,je třeba mít v tabletě alespoň 40 mg !!!!!!!!!

Dobrý je také tento přípravek a je za vynikající cenu !!!!!

http://www.na­sevitaminy.cz/MA­XIVITA-PREMIUM-ZDRAVE-OCI-d29.htm

Tady se neradí , tady se škodí !
ˇUčinnost borůvek znali již čeští piloti za války v Anglii, kteří zjistili, že po požití borůvek vidí v noci daleko lépe a určitě měli vitamínu A dostatek.

štamgast

Brýle.

marci1

Lépe je užívat borůvky v čerstvém stavu. Dále třeba brusinky, maliny, ostružiny ap.
Ve zdroji seznam živin, které jsou dobré pro oči .:-)
http://zdravi­.doktorka.cz/di­eta-pro-ostry-zrak/

leos39

no to že hůř vidím, já právě nevím, jestli investovat nebo ne, zelniny jím dost a myslím, že víc než dost, ale efekt nikde

mosoj

Vadu zraku neodstraníš, ale zlepšíš si vidění, či slábnutí zraku zpomalíš.
Nákup jídla , léků , nebo potravinových doplňků nelze považovat za investici.

anonym

Že „zhoršující se zrak“ znamená, že hůř vidíš, je jasné…
😉
Ale – zmenšuje se ti zorné pole, máš výpadky vidění, nedokážeš zaostřit dostatečně blízko – nebo dostatečně daleko…
Pokud se ti, např. zhoršuje schopnost zaostření na krátkou vzdálenost, jde o běžný jev (´vetchozrakost´) – pomohou leda brýle (a nebo operace čoček). Já třeba vidím výborně – ale na přečtení novin mám už poněkud krátké ruce…
😉

leos39

prostě to, že vidím hůř na dálku 🙂 prostě mě zajímá, ejstli něco stav stabilizuje nebo ne, nerad nosím brýle a čočky vůbec

mosoj

Špatné vidění na blízko, způsobuje ztráta pružnosti oční čočky, což neumožňuje čočce dostatečnou akomodaci.