Tereza82

SOUVĚTÍ SOUŘADNÉ A PODŘADNÉ…

dobrý den, podivali byste se kde mam chyby.. dekuju (SP,SS) Do divadelního sálu vstupujeme vždy první muž, má u sebe lístky, které před uvačce.(1H,2H,kte­rém 3V)Na divádelním programu nešetříme, neboť jsou v něm vždy uvedeny informace, kterém nás orientují a rozšiřují náš kulturním obzor.(1H,2H,3V přívlastková)Při průchodu řadou jdeme čelem k sedícím, omezeníme se na nejstručnější zdvořilostní slůvka, neboť tělesný kontakt je v těchto chvílích tak blízký, že nemusí být každému příjemný.(1H,2H,3H,4V předmětná) Rozhovor před započetím představení by měl být samozřejmě tlumený, je naproto nevhodné zdravit výraznými gesty případné známé.(1H,2H)Po začátku představení již nekonverzujeme, a to ani šeptem, nenakláníme k sobě hlavy a v žadném případě nešustíme pytlíky od bonbonů.(1H,2H,3H,4­H)Při představení se ovšem nebojíme ve vhodné chvíli hlasitě zasmát, vždyť kontakt mezi jevištěm a hledištěm tvoří právě to, co je na divadle neopakovatelné­.(1H,2H,4V podmětná) DĚKUJI!!

Nejlepší odpověď
annas

Ty věty jsou strašně nepřehledné, snad jsem četla správně. Ten tvar kterém máte špatně .. informace, které.. ;
.

  1. Do divadelního sálu – dobře.
  2. Na divadelním programu – 1. HV, 2. HV, 3. VV + 4. VV.
  3. Při průchodu – znova se podívejte na 4. VV – jak je blízký kontakt, tak …
  4. Rozhovor – dobře.
  5. Po začátku – a to ani šeptem není věta …
  6. Při představení – 2. HV – Po a Přs – kontakt tvoří – zkuste se zeptat na 3. VV?

Doplňuji:
Určitě víte, že souvětí souřadné je spojení alespoň dvou vět hlavních a libovolného počtu vět vedlejších.

Souvětí podřadné obsahuje jednu větu hlavní a jednu nebo více vět vedlejších.

Takže snadno určíte.

Další případně v diskuzi.

T

Tereza82

dekuji.!