ppajjass

Jak poznám v grafu souvětí jestli je jednoduché nebo slozite? Spěchá to

Český jazyk

Nejlepší odpověď
annas

Jak poznáte v grafu? Nedá se odpovědět, protože nevím, jak se učíte věty zakreslovatm . na dálku se nedá vysvětlit, zeptejte se ve škole.
Pokud umíte věty spočíta, určit je a zakreslit, ta přece poznáte, kolik je vět. Věty ty v sovuětí souřadném jsou na stejné úrovni, v podřadném jsou věty závislé o stupínek níž.

Jen upřesním:
Jednoduché podřadné sovuětí má jednu větu hlavní a jednu větu vedlejší,
Jednoduché souvětí souřadné obsahuje dvě věty hlavní.

Souvětí s více větami je souvětí složité.

Další odpovědi
jjj123456789

Úkoly neřešíme. Mimochodem, jednoduchá a složitá souvětí neeistují, jsou jen jednoduché věty a souvětí.

annas

Ach jo, zase ty moje překlepy. Není to omluva, ale viděla jsem z okna, že zvoní sousedka, takže jsem spěchala jí otevřít a klikla.

Je to marné, je to marné, je to marné. 🙂