Mišule15

Jak udelat podle grafu souveti?

Já uplně netuším jak na to graf: 1H a 2H-2V předmětná.Předem moc děkuji za typy jak má věta vypadat.
Míša:)
Doplňuji:
*má to být 3V překlikla jsem se

Nejlepší odpověď
annas

Jak postupovat? Vyučující vám nevysvětlil? Takže stačilo se podívat do odkazu, otázka se opakuje.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/souveti-podle-grafu-mam-to-dobre
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nechapu-ukol-z-cestiny
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-jak-se-dela-graf-souveti
a další

Je to opačný postup, než když zakreslujete danou větu.

Takto věta vypadá, když je daná a tvoříte graf.
Příští dny ukázaly, že Kovanda nijak nepřeháněl.

1. VH, že 2.VV Pt

Vy máte daný graf, tvoříte větu, takže opačný postup.
Na dané schéma vymyslíte souvětí, které bude mít 2 věty hlavní ve vztahu slučovacím a třetí věta vedlejší bude předmětná.
1.VH + 2.VH, spojka 3.VV Pt

Zepteje se na VV Pt pádovou otázkou – kromě 1. pádu. Sloves je tolik, že vás určitě něco napadne.

Zkuste sama přemýšlet, napište souvětí, není to těžké. Napište do diskuse, zkontroluji..

Další odpovědi
ivzez

Mišule,
nebuď líná a nepokoušej se z nás dělat
hlupáky, kteří skočí na každou blbost.

Podívej se do učebnice a do poznámek z výkladu,
napiš sem souvětí a my ti je zkontrolujeme (rádi ti
pomůžeme, ale pracovat musíš sama).

Mišule15

Dobře děkuji za vystvětlení šla by tahle věta: Chci si přečíst a poslechnout, co je to za pohádku.

annas

Schéma máte, ale stylisticky nic moc. Zkuste se znova zamyslet.