NeřeknuCZ

Němčina – která z těchto vět je správně ?

Když se tvoří otázka prohazuje se slovosled nebo ne ? Napsal jsem větu, ale spolužák ji má jinak a docela se mi míchá anglický jazyk s tím německým (myslím tím pokaždé přehození slovosledu)

  • má se tvořit otázka, aby odpověď byla „Nein. Eva hat keine Katze“

Můj: Hat Eva eine Katze ?
Spolužákův: Eva hat eine Katze ?

Který z nás to má dobře ?

Nejlepší odpověď
Kelt

Máš to dobře ty, Základní slovosled – sloveso je na druhém místě, v otázce je sloveso na prvním místě.

Další odpovědi
ivzez

Oba dva to máte správně.

V němčině se sice častěji používá ve zjišťovací otázce na prvním místě přísudek,
ale pokud otázka zároveň vyjadřuje překvapení, může se použít i slovosled přímý
(podmět, přísudek, ostatní části věty).