Pavla77

Musím umět lyžovat, když se zúčastním příští rok školního lyžařského výcviku?

Zdravím,
Mám dotaz ohledně lyžáku na který příští rok jedeme. Neumím lyžovat a tak se chci zeptat jestli je tam nějaký instruktor který to tam učí a nebo už musím umět lyžovat?

Původní neotázka
Školní lyžák

Nejlepší odpověď
gecco

„Lyžák“ – obvykle, slouží k tomu, aby se lidé v lyžování zdokonalili, případně se aspoň naučili základy…
Tedy – kromě těch hlavních (večerních a nočních) aktivit…
😉
Ale – asi nejpřesnější informace ti dá pořadatel – tedy konkrétní škola, ne??
😉

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Většinou instruktor bývá (někdy konkrétní školený, případně i zkušený učitel, který má k této činnosti pověření). Jinak je nejlepší se před přihlášením informovat u organizátora (většinou učitelé tělocviku na škole).

yuko

Drive byvali zaci rozdeleni do 5 skupin, 1. byla pro ty nejlepsi lyzare a ta posledni pro uplne zacatecniky. Takze lyzovat umet nemusis a diky lyzarskemu kurzu se to naucis, pokud budes chtit.

dubraro

Nevím jak je to dnes, ale já jsem před školním lyžařským výcvikem (v roce 1975) nikdy na lyžích nestál a na konci už jsem dokázal sjet kopec aniž bych upadl.