kajicek94

Jak se naučit lyžovat?

Dobrý den, pojedu se školou na lyžák a rád bych tam nebyl za d*bila – prosím Vás, neznáte nějaké dobré stránky na základní lyžování – tím myslím jako „základní postoj, atd.“. Předem moc děkuji za odpověď

P. S.: Byl bych rád aby jste zbytečně nepsaly zbytečné věty typu „HNEDKA 1 ODKAZ NA GOOGLE.CZ – BLE BEL BEL“ – Dík

Nejlepší odpověď
hanny 2

No nevím,ale ze stránek na internetu se asi lyžovat nenaučíš.To si musíš vyzkoušet „v reálu“. Zajeď si někamna kopečky, kde je sníh a zaplať si instruktora.
To je můj názor.

Další odpovědi
Kelt

Lyžovat se naučíš na svahu. Pořiď si lyže, vše se dá zapůjčit. I s instruktorem. Za poplatek. Když se chceš naučit lyžovat, tak se naučíš. Když nechceš, budeš vypadat jako debil, který to neumí. Je to na tobě.

klumprt

Já bych to nechal až na ten školní lyžák. Studiem nějakých internetových stránek získáš jen nepatrný náskok v teorii. Ta teorie bude instruktorem na svahu shrnuta asi tak do čtyř vět:

  • Pojedete z kopce dolů.
  • Mírně pokrčíte nohy v kolenou a mírně se předkloníte.
  • Zatočíte přenesením váhy na vnější lyži.
  • Zabrzdíte pro začátek tak, že dáte paty od sebe a špičky k sobě.

Pak se náležitě teoreticky vybaven rozjedeš a budeš u toho vypadat jako debil. Ovšem pochybuji, že bys byl ve třídě jediný (pokud nejste ZŠ Špindlerův mlýn), takže s tvým sociálním statusem a postavením v třídní smečce by to nemělo výrazněji zahýbat.