AnnMary

Se zánětem močového měchýře na gynekologii nebo urologii?

Nejlepší odpověď
hanulka11

já bych šla na urologii ale pokud půjdeš na gyndu budeš mít 100% jistotu, že to není i nic jiného

Další odpovědi
mosoj

K praktickému lékaři nebo na urologii.
Doplňuji:
Zánět se prokazuje kultivací bakterií ve vzorku moči. Trvá to cca tři dny. Podle výsledku se pak nasazují specifická antibiotika.

pokazdejinak

moč s sebou do čisté skleničky a nejdřív normálně k obvodnímu – antibiotika a urologický čaj ti předepíše i on/a, moč je taky schopný/á poslat na rozbor a jen když to nepřejde po jeho/její léčbě, tak tě nejspíš pošle ke specialistovi (a to je v tomto případě urolog)
Doplňuji:
mosoj: však jasně, že to chvilku trvá, vím, že to není ideální, ale na tyhle obtíže jsem většinou vyfasovala nějaké širokopásmové atb a jen jednou mi nezabraly a doktorka mi pak změnila léky podle výsledků z laboratoře… ale to udělá urolog úplně stejně :)

každopádně je třeba hodně pít, úplně se proplachovat a 2–3× denně urologický čaj (je to v návodu) – tím nemůžeš nic zkazit

megahit

měla jsem několikrát a šla na urologii. Někteří urologové mají přímo přístroj na rozbor moči takže výsledky jsou ještě během tvé návštěvy a můžou ti napsat rovnou příslušný prášky.
Pokud ho budeš mít opakovaně, tak je dobrý si zajít pak i na gyndu, aby zjistili jestli to nemá souvislost

mosoj

Zde se můžete podrobněji seznámit s problematikou zánětu močových cest.
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/infekce-mocovych-cest/?chapter=4