anetadela1

Zánět močového měchýře

Před 3 měsíci jsem měla zánět m.m. Měla jsem antibiotika a dnes mám pocit, že se to opět vrací. Prosím o radu, jak tomu mám předcházet. Pitný režim dodržuju, teple se oblíkám, bačkory nosím a co já vím co ještě. Pravděpodobně s tím mám problémy už hooodně dlouho(podle příznaků), jenže jsem to nikdy neřešila, protože to za pár dní vždycky zmizelo. Co mám dělat? Nechce se mi každý tři měsíce brát antibiotika… Díky moc.

Nejlepší odpověď
fortin

Tohle není odpověď:
Anetadélko1 ještě než se rozhodnete koupit doporučovaný doplněk stravy, posečkejte na odpověď rozumnějších paní. Ono léčit se přes internet je dost ošemetné. Ale k nalézání vědomostí internet je. Jsem skeptický k diskusím na zdravotnických tématech které nejčastěji navštěvují prodejci-inzerenti drahých produktů. Najděte lékařku či více lékařek: věřím že Vám pomohou, poradí. Nebo napište přímo na emailový kontakt na Kenyrtsem uvedených stránkách na někoho kdo má podobné zkušenosti. (M_kopecky@centrum.cz, zdravy@seznam.cz, stepanka.ja@seznam.cz). Pochybuji o inzerovaném všeléku jménem W…!

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=3A­EnwNElMDM

Další odpovědi
LuciJe

Při prvních náznacích, že se zánet možná zase blíží doporučuji měchýř důkladně propláchnout a snížit kyselost – do sklenice vody si rozmíchejte lžičku jedlé sody a vypijte (chuť nic moc, ale pomáhá to celkem rychle). Pak postupně vypijte alespoň 1,5 litru vody nebo minerálky, sodu můžete postupně vynechávat.

Jako prevenci doporučuji jednou za čas šálek urologického čaje (v potravinách běžně mívají čaj Ledviny a močový měchýř – tuším od Teekané (krychlová krabička), který má narozdíl od ostatních poměrně přijatelnou chuť a funguje dobře) a kontrolu na gynekologii s případným přeléčením kvasinkové infekce – ta působí problémy typu zánět měchýře mnohem častěji, než opravdový zánět.

kenyrts

Toto jsem vybral z toho linku:
jedna z mnoha odpovědí,přečtěte si to.

Ahoj holky, mám stejné potíže, jako tady všechny popisujete, záněty MM, hlavně po pohl. styku. Trpím na to už 10 let, a když jsem to nedávno počítala, jsem někde na počtu 60 prodělaných zánětů:-(. Jsem překvapená, kolik lidí na to trpí… Mně už bohužel nezabírají skoro žádná antibiotika (potvrzeno i testem na citlivost na ATB), takže jsem vyzkoušela snad vše, co na trhu existuje. Z mých zkušeností: po Uro-waxomu jsem nepřibrala (brala jsem ho v minulých letech 2×), ale ani mi nepomohl, brusinky, homeopatika, uroval probiotic, manosa apod. a další taky nezabírají, ale nemůžu si vynachválit Uroval kapky. Někdo tady na ně v diskuzi nadával, ale už asi 2 roky jsou to jediné, co mě drží nad vodou. Mně 200 Kč za lahvičku nepřijde tak moc, dlouho vydrží, prodělaný zánět MM je mnohem horší. Dnes už je kombinuji s kapkami Renol (ty jsou drahé – 400 K), ale už mě ten mix několikrát vysekal z rozběhnutého zánětu (věc dříve bez ATB nevídaná). Možná to není dobré kombinovat, ale byla jsem zoufalá a osvědčilo se:-). Určitě to není koncepční řešení, ale na nic lepšího jsem zatím nenarazila. Taky mám velmi dobrou zkušenost s bylinnými čaji, v podobném složení a s podobným užíváním, jak tady některé uvádíte, ale ta příprava… Vydržela jsem půl roku. Nyní se vrhnu do Wobenzymu, který mi byl doporučen, prý pomáhá i na opakované vaginální záněty, tak snad zabiju dvě mouchy jednou ranou. Kdyžtak dám vědět, zlomte vaz.

i já říkám,zlomte vaz!!!!!!!!!

Zdroj: http://diskuse­.apatykar.info/te­ma-83/

Jolana

Zdravím Tě. Močák mě drží dva roky. Před třemi lety jsem ho měla poprvé v životě. Vyyléčila jsem se v pohodě. Za rok znovu, co se doteď táhne. Nebrala jsem na sebe ohledy, souložila, i když jsem brala ATB. Takže zhrnu, jak o sebe pečuji. Nesouložím, koupila jsem si čaj zlatobýl, pije se tři měsíce, po měsíci týden pauza, mají ho v každé lékárně. Dělala jsem sedy lehy, ráno jsem hned krvácela, tak se snaž nenamáhat si moc břicho. Ať se močák dá do kupy. Nejím sladké, které podporuje zánět. Dobře,párkrát jsem to nevydržela a dala si kousek čokolády. Nejím kořeněná jídla, z toho jsem taky krvácela. Taky nic kyselého. Ne černé čaje, nejlépe bylinkové. Tinktura lichořeřišnice taky může pomoci. Jak psala slečna o těch kapkách, ty jsem nezkoušela, ale ráda je třeba vyzkouším. Taky jsem brala pořád ATB, ale ATB léčí zánět, tak se třeba zánět přeléčí, ale zůstane poškozená ta sliznice močových cest, takže je třeba si je hlídat a pečovat o ně – viz např.ty kořeněná jídla. Sestra na to taky ale trpívá, jí pepřenky normálně. To záleží asi člověk od člověku. Zkus vypozorovat, co Ti nedělá dobře. Přeji Ti hodně síly.

Nikitka

Ahojky,–)
Dyžtak doporučuji vyšetření na chlamydie.Pro jistotu,–)

Málče

Zkus pít urologický čaj a užívat BRUSINKY v tabletách nebo URINAL.