RAB

Rozdíly mezi protestanty a katolíky?

Jaké jsou podle vás nejdůležitější rozdíly mezi protestantskými a římskokatolickou církví?

Nejlepší odpověď
Terryle

Rozdílů je spousta. Pro laika je asi nejvýraznějším rozdílem, že se protestanští (evangeličtí) kněží můžou ženit/vdávat a farářem může být i žena. Kdežto u katolíků může být knězem jen muž, který žije v celibátu – sexuálním odříkání.
Plus další rozdíly:

  • katolíci při mši přijímají „oplatku“ (tělo Kristovo), evangelíci pijí z kalicha (krev Kristova)
  • evangelické kostely jsou mnohem střízlivěji zdobené, katolické jsou naplácané a plné obrázků svatých
  • evangelíci tolik nenadělají se svatými, s dogmaty a s formalitami
  • protestantský je spíš sever a západ Evropy (Německo, Skandinávie atd), katolický střed a jih Evropy
  • evangelíci neuznávají papeže
  • evangelíci obecně působí otevřeněji a tolerantněji, jsou takoví „lidštější“ (poslední bod je můj osobní dojem, takže to někdo může vidět úplně jinak)

Další odpovědi
ten který je

Něco jsem zde vypátral.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-protestantskou-a-katolickou-virou

Ádis_2.BG

Čau Hoší,
ligma a terryle je goat a čerpá odněj celý třída;-)

Jakub Kobrle

Terryle je goat čerpala celá třída ngl ong

dandee

cau jacobe

Kozlik_12

Yes mga moc

dandee

cau ondro