Florinka

Rozdil mezi fararem a knezem

Jaky je rozdil? At uz v oblekani, postoji k bohu nebo je jeden katolik a druhy protestant ci pravoslavny? A jake vykonavaji funkce?
Doplňuji:
Badisko: kdyz te ocividne nebavi odpovidat, tak proste neodpovidej je to jednoduche ....... jinak dekuji za odpovedi, ted uz snad mam jasno 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Bude ti stačit odkaz ?

Zdroj: http://www.ka­tolik.cz/otaz­ky/ot.asp?ot=159

Další odpovědi
Drap

Kněz je celkový výraz pro ty, kteří slouží Bohu. Farář je vlastně přesné určení /funkce / v církeví hyerarchii. Jáhena, kaplana ale biskupa, kardinála můžeme oznčit za kněze, ale žádný z nich neni farář.

anonymmm

u nás na vesnici se říká kněz i farář tzn. kněz = farář

Bedy

Badisko to tu konečně přiznal, že se neumí chovat a že je jak hulvát.
Jinak běžně píšu – koho to tu nebaví radit, ať neradí. Tady na takovéhle lidi a odpovědi není nikdo zvědavý.
Pardon, že je to trošku mimo téma, ale občas by fakt někdo potřeboval trošku proplesknout, když to jinak nechápe… ☹