Rozdil mezi LCD a Plazmovou televizí

Prosím o visvětlení rozdílu LCD aPlazmové televize a která z nich je lepší a proč?
Děkuji za kladné vysvětlení.

Nejlepší odpověď
panenka

taky jsem se na tuhle otázku ptala a zde v odkaze vám posílám odpovědi.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rozdil-mezi-plazmou-a-lcd

Další odpovědi
mosoj

Plazmové televize podávají věrnější barvy ( hlavně pleť) a tolik nepatlají obraz.
Nejnovější LCD se jim přibližují, ale jsou drahé, zejména ty s podsvitem LED.
LCD mívají také nižší spotřebu elektrické energie, ale nové typy plazmy již jsou také podstatně níže se spotřebou.
LCD má konstantní podsvit tedy má ustálenou spotřebu . U plazmy se svit pixelů mění podle světla v místnosti kde se televize provozuje. Čím větší tma v místnosti tím menší svit je třeba a tedy i menší spotřeba elektriky. Ve finále je potom rozdíl ve spotřebě mezi LCD a plazmou minimální. Největší vliv na spotřebu má velikost obrazovky. Čím větší, tím větší spotřeba.
Příkon ve W udávaný na štítku plazmy je míněn jako maximální, tedy provoz za denního světla. Ve skutečnosti je menší. U LCD to platí tak jak je to napsáno. Nejnovější televize LCD s podsvitem LED nemají kvůli spotřebě LED umístěné po celé ploše obrazovky
a dosahují při úhlopříčce 100 cm přikon 90 – 100 W.

Ajadom

TFT LCD (Liquid Crystal Display) displej-displej/obraz z tekutých krystalů.

Plazma TV – technologie PDP (Plasma Display Panel)- plazmová obrazovka/displej
Sestává se směsi vzácných plynů jako je argon, neon či xenon. Při puštění elektrického proudu vznikne plazma.
Více o technologii a pro a proti naleznete na odkaze

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/technika/vy­hody_a_nevyho­dy_lcd_a_plaz­movych_televi­zi_jaky_je_roz­dil_mezi_lcd_a_pdp­_lcd_a_plazmou­_.html