sido

Jaký je rozdíl mezi LCD a LED obrazovkou

Jak funguje LCD a LED obrazovka

Nejlepší odpověď
kropitko

označení LED u LCD televizoru…LED znamená podsvícení,zde bližsí vysvětlení...­.......LED podsvícení
Elementárním zdrojem světla u tohoto typu LCD je LED podsvícení, kdy LED nastupuje jako náhrada za katodové zářivky, které se používají u běžných LCD. Použití drobnějších součástek mimo jiné umožňuje vytvořit extrémně úzké panely, mnohem tenčí, než vídáme u klasických LCD nebo plazmových televizí. To samozřejmě není jediná výhoda využití LED technologie.
více v odkazu http://www.led-technologie.cz/vy­uziti-led-u-lcd-tv/