Karelcz

Proč televize nepřehrají všechny formáty jako počítač?

Jde mi o nutnost kupovat další krámy s ovladači. Mediální centra apod. Je to technický problém ale pouze snaha tlačit lidi aby kupovali další krámy?
Přece je možné dát TV nějaké OS a tam nahrát vše a hotovo.

Nejlepší odpověď
Drap

A o to právě jde, co nejlevněji vyrobit, draze prodat a ještě nutnost přikupovat další zařízení zvyšují zisky

anonym

jednoduše proto že do nich výrobci nedávají univerzální počítač o jehož software by průběžně vylepšovali a aktualizovali. Doporučuji koupit si k televizi počítač na přehrávání videí, nejlépe asi založený na platformě Android kvůli nízké spotřebě. Ten vám vždy přehraje cokoliv a pokud ne, obvykle jen postačí nainstalovat novější verzi přehrávače,… třeba VLC pro Android přehraje skutečně cokoliv.

Zde jsou takové android škatulky k televizi k dostání: http://goo.gl/Jn9Lx
tyhle Android TV Boxy stojí něco málo pod 2000 korun rozhodně se vyplatí. Mají velmi přívětivé prostředí na ovládání a bohaté možnosti, běží na nich libovolná aplikace pro android viz katalog play.google.com …

22aa

Já jsem vlastnil tv box na staré tv panasonic. Škoda že mi odešel ten box.