afro.minerva

Jaký je rozdíl ve spotřebě mezi LED televizí a obyčejnou LCD televizí?

Pokud nějaký rozdíl ve spotřebě je.

Nejlepší odpověď
beer

No, ani bych to neřešil..

Zdroj: Technet, Živě atd.

Další odpovědi
mosoj

Uvedu jenom příklad :
LCD LG 32palců 32LD 350
spotřeba 150W

ve stand-by režimu 0,2 W

LCD LED LG 32 palců 32LE 4500
spotřeba 65,5 W

ve Stand-by režimu 0,3 W

Spotřeba LCD 32 palců se pohybuje v rozmezí 100 – 150 W

Sppotřeba LCD LED 32 palců se pohybuje v rozmezí 65 W – 90W

Takže řešit to se vyplatí !!

jennysh

LED televize nemá tak velkou spotřebu jako LCD Televize
více informací naleznete zde:http://www.jak­nakupovattele­vizi.cz/clanky/led-lcd-tv-%E2%80%93-princip/

funky

Pokud se jadná o velkou úhlopříčku tak je rozdíl ve spotřebě celkem znát. Obzvlášť když si sečtete spotřebu za celý rok. Z technologického hlediska je LED úspornější, protože k podsvícení obrazu používá pásy led diod (jeden nahoře a druhý dole obrazovky) narozdíl od LCD, která k prosvícení používá zářivky, které jsou energeticky náročnější.

P.T.

ROzdíl je nebo může být. Jsou ale LEDky „znouzectnost“, které dosahují spotřeby lepšího LCDčka. Nicméně v dnešní době už se nevybírá TV podle spotřeby, ta už je u všech technologií směšně nízká…

oskar

Já bych řekl tak 100w.

P.T.

Pro uživatele MOSOJ:

Předpokládám, že jste ty údaje někde opsal, protože 32LD320ka si na 150W ani nešáhne, i kdyby jste ji vysvítil na max. 32LE4500 udělá průměrných 60W se zapnutým senzorem osvětlení. Takže na jednu stranu uvádíte maximální odběr u LCD, na druhou stranu průměrnou spotřebu u LEDky se zapnutým čidlem osvětlení. Srovnáváte shnilé jabka s umytýma hruškama…