panenka

ROZDIL MEZI PLAZMOU A LCD

jaký je rozdil mezi LCD a PLAZMOU

Nejlepší odpověď
waterwolf

Dobrý den..osobně preferuji plazmu(mám,107 uh­lopříčku)rozdíl je určitě v kvalitě obrazu..plazma 100% lepší obraz, černá je vážně černá..na druhou stranu lcd má nižší spotřebu energie, ale záleží co chcete..pokud kvalitu, tak plazma.

Další odpovědi
REJ

Plazma vypaluje statickej obraz tím pádem je z dlouhodobějšího hlediska lepší LCD vydrží rozhodně déle

GangstaHelper

Je to opravdu věc názoru, nejlepší je asi v obchodě na to trochu „počumět“

Obě mají své výhody a nevýhody, například na plazmě jě skutečně černá černá, ale s odezvou (ostrost při prudkých pohybech) je to horší.
Pozor: Spotřeba Plazmy je sice vyšší, ale narozdíl od LCD, kde je spotřeba stálá, plazma spotřebuje energii závisle na současném obrazu – bíle pixely berou nejvíce, černé téměř nic.

lemra@lina

Na totéž jsme se ptal v obchodě. Prodavač mi ukázal na dvě televize vedle sebe a řekl, že to je jasně vidět.
Mně to přišlo naprosto stejné. 😁

polarka.51

jak napsal waterwolf plazma je lepsi