SajmonModer

Zdravím! Chci si koupit novou televizi, jakou byste mi doporučili? Zajímají mne Vaše názory a zkušenosti. Děkuji všem!

Doplňuji:
Děkuji moc všem za odpovědi!

Nejlepší odpověď
mosoj

Mezi známými značkami rozdíly moc veliké nejsou. Osobně bych v současné době bral LCD s podsvícením LED. Na značce tolik nezáleží ale asi bych dal přednost LG. Jsou velmi pěkně vybyvené a ceny rozměrech úhlopříčky 32 palců jsou již také dobré.

Další odpovědi
Jikra

Každá technologie má své klady i zápory, a
víceméně dva nesmiřitelné tábory příznivců
LCD(LED) a Plazmy.
A samozřejmě je také otázka kolik do to
chce člověk investovat.
Samozřejmě platí čím dražší tím kvalitnější.
Já osobně mám plazmu Panasonic NeoPDP 42"
se sat.tunerem s kartou Skylink a balíčkem
HD programů a jsem velice spokojený.
Nechci rozpoutávat vášně tak raději nic nedoporučuji pouze konstatuji.
Na netu se dá najít spousta informací o těchto technologiích ale asi nejlepší by bylo oběhnou známé nebo kamarády a vidět to
na vlastní oči v domácích podminkách.

dědapetr

Mám LCD toshibu a samsung a úplná spokojenost.

chudst

Ja spis jen okrajove: plasma moc zere, takze asi spis LCDcko – a v dnesni dobe bych samozrejme bral sirokouhle. V prodejcich televizi se moc nevyznam.

Tombik

Doporučuji LCD Samsung, jejich nabídka je velmi hojná a nejsou moc drazí. Zato ale nedoporučuji 3D TV.

fablen

máme SHARP a Samsung, doporučuji Sharp

Martina S.

V dnešní době je asi nejlepší volba LED. Má menší spotřebu než LCD a lepší obraz a cenově už také není tak drahá.

Elk

LCD LG s DVD a USB a HD.

tuCZek

Pokud nejde zvlášť o peníze,doporučil bych

Zdroj: http://www.al­za.cz/42-lg-42le5300-led-100hz-d162079.htm?kam­pan=zbozi.cz

P.T.

Díky svému zaměstnání mám možnost denno denně porovnávat desítky televizorů různých typů a značek. Po letech srovnávání a sledování vývoje a cen jsem dospěl k jedinému nejlepšímu závěru:

  • PLAZMA

Plazmové televize jsou:

  1. cenově nejdostupnější
  2. nikdy se nemusím bát o kvalitní obraz ani ze slabších analogových zdrojů signálů
  3. Ostrost – tady žádné LCD ani LED nemají šanci
  4. přirozenost barevného podání
  5. v úhlopříčkách 42" a výš nekompromisní obraz pro všestranné použití

Ať mi v dnešní době nikdo neargumentuje spotřebou u plazmy. Jestli má 42" LCD spotřebu 120W a plazma 200W (průměr), to nic neznamená. Před dvěmi lety by to bylo jiné (průměr u plazem byl 300–500W, podle modelu).

Když už přemýšlet o LEDce, tak s tím, že jí musím zajistit FAKT kvalitní zdroj signálu, pokud možno v HD/FullHD vedený kvalitní kabeláží. Na analogové signály se nehodí vůbec a dnešní DVB signál na metrových LEDkách vypadá vyloženě hnusně.

No a když už plazmu, tak 3D a od Panasoniku. Ne úplně kvůli 3D, ale kvůli HW a SW výbavě, která trumfne co do obrazoých kvalit hravě každou sebelepší (a dražší) LEDku.

Resumé: bez váhání PLAZMA.

Zdroj: vlastní zkušenosti

DDarent

Nejakou 3D mašinu!!!!!!!!!!!

Pecudka

mám SHARP LED, 102 úhlopříčka, nemá chybu

vševěděl

ahoj, doporučuju si prolétnout http://recenzu­ju.cz/podle-ceho-vybrat-televizi-stredni-az-vyssi-tridy-recenze-tv-ktere-chci-aneb/] je to docela hezky vysvětleno, kritéria nebo ty vlastnosti, které televize mají.