ridicsky prukaz

muze zacit delat ridicsky prukaz na auto,18 let mu bude za 6mesicu.

Nejlepší odpověď
Dandi

Přesně tak jak odpověděl kolega. Ještě bych upřesnil, že řidičák na auto s konstrukční rychlostí do 45km/hod může člověk dělat již od 15roků.

Další odpovědi
Bironc

Ano, řidičský průkaz může začít dělat již v této době, není to ale výhodné pro optimální intenzitu výuky, neboť závěrečné jízdy se musí uskutečnit nejdříve v den jeho 18. narozenin. Délka výuky by tedy byla 6 měsíců, což znamená cca 1–2 hodiny týdně. Výuka je tedy málo intenzivní a žák si hůře zvyká na řízení, tzn. trvá mu déle, než „bude mít řízení v ruce“…

Moudřejší varianta je začít zhruba 2 měsíce před jeho 18. narozeninami.

Ale odpověď zní ANO, může.

Jena

ano može, ale dostaneho až mu bude 18 let