Dismas

Kdy nejdřív můžu začít dělat řidičák na auto?

Nejlepší odpověď
Luxx

zkoušky můžeš dělat nejdřív v 18 letech, ale kurz můžeš zahájit i před 18 lety

další věc je, že od zahájení kurzu do dne zkoušky nesmí uplynout více než 18 měsíců, tak si to spočítej . . .

(zákon č. 247/2000 Sb. – §13)

Zdroj: http://www.schro­ter.cz/predpi­sy/zak247-2000.htm

Další odpovědi
carlosbomber

KDyž ho začneš dělat půl roku před 18 narozeninami nic se nestane. ale zaverečnou jízdu mužež dělat až den po tvých 18. narozennách. ale to vše a další informace ti řeknou v Autoškole.

Drap

Teoreticky ho můžeš dělat od patnácti. Ovšem řidičák ti nikdo nedá dříve než v 18-ti.