Heřman

Jaká je lepší kontrola rychlosti auta?

Pomocí tachometru nebo GPS Přes navigaci. Důvod této otázky je ten že jedno zařízení asi lže protože když jedu Přes město tak navigace mě ukazuje 50km/h a tachoměr je na 40km/h. Kde asi bude chyba.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud „navigace ukazuje 50km/h a tachoměr je na 40km/h“ – je vadný tachometr (náhon…) – protože tachometr je nastaven tak, aby vždy ukazoval o něco více, než je reálná rychlost.
A nebo máš větší kola (než povolená).
__
GPS ukazuje přesně (resp. odchylka, kterou má, je ´mizivá´ – koukni se, jakou má ta tvoje toleranci).

Další odpovědi
carpediem

Tachometr je vždy nastavený na nižší rychlost.
Doplňuji:
Táááák a já jsem to napsala úplně naopak:-DDD

mosoj

Více bych věřil navigaci.
To že tachometr většinou ukazuje více než je skutečnost bývá sice pravda, ale nemusí to být pravda.

GPS ukazuje tím přesněji čím více družic přijímá. Aby vůbec ukazovala GPS navigace, musí přijímat signál alespoň ze tří družic najednou. Čím více jich přijímá v daném okamžiku tím je přesnější.

Lamalam

To s tím tachometrem neplatí beze zbytku, některá auta měří přesně, zejména ta s digitálním tachometrem. Vím to, protože před časem dělala u nás Policie ČR bezpečnostní den, při kterém si řidiči mohli ověřit svůj tachometr pomocí zkalibrovaného radaru. V mém autě mi při 50 km/h podle tachometru změřili také 50 km/h, ale manželova škodovka jela při tachometrové 50 jenom 46 km/h.

cukrar

GPS ukazuje 50km, správný tachometr musí ukazovat více jak 53–55.
Zkontrolujte ještě s ukazatelem rychlosti na cedulích v obci..
Že by navigace byla vadná, tomu nevěřím..