Pokud jsem udělala řidičák před 18.narozeninami, můžu si o řidičský průkaz požádat dříve a vyzvednout si ho v den 18tin?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jde o skupinu B (osobní vozidlo do 3,5t), tak ano, možná by jej mohli vydat i dřív s tím, že platnost je od dovršení 18 let.

Další odpovědi
anonym

Moji synove to tak delali , snad to plati i dnes. Zavolejte si radsi do autoskoly , kde chcete zkousky delat. Nebo si tam zajedte pro formular na prohlidku u lekare , stejne ho budete potrebovat. -iv-
Pardon – jsem plasanka – vy uz ten ridicak mate . 🙂

Kanovka

já teda nevim, ale já jsem nesměla dělat řidičák ani v den svých narozenin, podle nějaké vyhlášky, natož někdy před tím a to jsou to dva roky

lukas.zmizik

zajimave, ale zkousky muzes delat teprv jeden den po dovrseni 18 let;)

test driver

Smíš dostat řidičské oprávnění po dovršení 18 let nikoliv dříve.

cukrar

ach ty odpovědi..
Jistě že nemůžete složit závěrečnou zkoušku před 18 rokem. Jsou vyjímky, ale v normální autoškole jen v 18letech. Začít můžete dříve, ale zkouška 18!!