Kepler

Rekujete vývary k dosažení výraznější chuti, nebo tam prostě přihodíte kostku bujónu?

Nejlepší odpověď
GM

Bujón nepoužívám. Vařím tolik masa, kostí a zeleniny, aby byl vývar silný

Další odpovědi
Čecho_slovák

Kostku bujónu? To můžeš ještě přidat čínské nudle, přisypat Podravku a máš vývar jako Sapíka.

Drap

Nepoužívám bujon

aliendrone

Pokud už se unavuji s vařením OPRAVDOVÉHO vývaru, tak se skoro vždy vyhnu „chemii“. Té si užiji VÍCE než dost z těch všelijakých kupovaných polotovarů/hotovek a dalších srajd. ;) :D :D

Tudíž pokud OPRAVDU VAŘÍM vývar, není v mém případě redukovat, protože k tomu dochází automaticky. Nevařím totiž „bleskovka“ v papiňáku, nýbrž klasika a spíše ve stylu consommé (pooooomaličku a dlouho táhnu), klidně ráno postavím na sporák a celý den to šimrám na nějakých 70–80°C, k varu přivedu až na samý konec. A to se ti pak odpaří celkem DOST vody, i když to máš pod pokličkou. Další věcí k dosažení silného vývaru (podle mne) je mít dobré suroviny (maso a především KOSTI – ty už dnes koupíš JEDINĚ u „specialisty“-řezníka, kdepak v nákupáku) a ještě před vařením je naporcovat na malé kusy, ne že do hrnce hodíš celou flákotu. Což sice jde, ale ten výsledek za to nestojí.

To už udělám raději tříminutový „vývar“ z bujónu. ;) :D :D
Ono je to hodně o tom, jaké suroviny máš aktuálně k dispozici. Když máš třeba vlastní domácí demiglace (či demiglass – polévkový pochopitelně), tak není problém uvařit „tříminuťák“ na takové úrovni, že HODNĚ domácích slípek by nad vlastní domácí polévkou/vývarem zaplakalo. :)

da ny

Záleží i na tom, pro koho vařím (polévky pro sebe často/denně). Zda je např. polévka tzv. sváteční. pro návštěvu.
Malým dětem (nebo s potravinovými alergiemi) bujon ani Podravku nedávám. Vnouče nemůže kuřecí ani hovězí. Jen poctivý krůtí s omezením zeleniny (vůbec nesnese mrkev, celer a petržel, jen stopové množství.
Sama se přísadám typu Podravka, ani kostce nevyhýbám. Trochu přidám k polévce i omáčce. Jindy ne. Zvyk je železná košile. „Jalové“ polévky a omáčky mi nechutnají.
Zdá se, že budu muset oprášit i „papiňák“ ;D Nevím, zda několik hodin tažený vývar na plynu (s elektřinou to bude totéž), při mé časté konzumaci polévek unese má kapsa. :) Hlavně, aby bylo vždy, v dostatečném množství, co do toho hrnce, vždy hodit (za co).