Avatar uživatele
aliendrone

Prdí ryby?

Prý je tohle jednoduchá otázka.
Teoreticky by MOHLY PRDĚT, protože mají zažívací trakt, kde probíhá trávení > ergo při tom procesu může vznikat metan. Na druhou stranu jsem u svých rybiček nikdy nic takového nepozoroval. (a to mám Xiphophory, jestli víte co znamenají ohledně kadění živorodky). Takže prdí, nebo ne, a proč?

(protože nemám rád bonzování, tak neuvedu toho, kdo mne na tuto „jednoduchou“ otázku navnadil, ale KOPERNÍK to není) :D :D :D

Zajímavá 0 před 2344 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Kolega Koperník tvrdí, že určitě prdí. Tvoje úvaha stran trávení je zcela správná. Jen se to dá těžko vypozorovat, protože akvarijní rybky jsou slušně vychované. Když vidí, že jsou pozorované, zdrží se. Sotva otočíš hlavu, v ten moment jim od řitní ploutvičky ulítne bublinka. Nebo to maskují tím, že vplují do sloupce bublinek od vzduchovače.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Kolega Kepler zase nemá pravdu. Ryby mají plynový měchýř, který jim umožňuje vznášet se v určitých hladinách . Tento měchýř je u některých ryb spojen se zažívací soustavou.
Vypouštěním plynu regulují ryby svůj ponor.
Ty ryby co plynový měchýř nemají spojený se zažívací soustavou, plyn vstřebávají do krve a potom zase uvolňují. Plyn u nich nevzniká hnilobnými procesy ale prostě ho polykají.Jestli toto lze nazývat prděním si netroufnu tvrdit.
Nevím jakou hloubku si prděním regulují lidé, ale smrádek je to libozvučný.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Plynov%C3%BD_m%­C4%9Bch%C3%BD%C5%99

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
CR chess2017

fuuuuuuuj smradlava voda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Asi jako hadi. Pozor na případnou explosi akvária!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek