Lenjička

Rybička Beta – změna barvy

Dobrý den,
naše rybička Beta – samec, měla červené konce ploutviček… Teď se jí ale objevily bílé (hodně světlé) konečky na prsních i hřbetních ploutvičkách… (jako člověk na nehtech) Co rybičce chybí?
Doplňuji:
Taky je rybička nějaká hrozně hyperaktivní… Když k ní přijdu, pozoruje mě a hrozně rychle plave sem a tam a tak jakoby tancuje…

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

pokud jsou ty fleky jakoby mléčně zakalené, může se jednat o plíseň s bakteriální infekcí – může pomoct přidat trochu soli do vody (1 čajová lžička na 10l) a nebo kupte v obchodě protiplísňové léčivo – určitě vám poradí…

jinak sameček bety je bojovník nejen podle jména – to tancování a načechrávání ploutví znamená, že útočí na možného soka – cokoliv mu přijde podezřelé :) i svůj odraz na skle akvárka, i třeba vaše tričko ;) nemlátí s ním trochu hormony? nestaví si třeba pěnové hnízdo? můžete mu pořídit samičku, ale až ho vyléčíte!

btw: my teď máme čerstvě vylíhlé bety, zkoumali jsme je s dětmi pod mikroskopem a pozorujeme taky, jak se rodiče dál snaží :)