Lucie23

Jak se zachovat, pokud člověk zrovna prodělává na ulici psychický šok nebo nějaký psychický stav, například zuřivost?

Pokud potkám na ulici člověka, který zrovna prodělává psychický šok nebo nějaký psychický stav, například zuřivost, a ohrožuje tím okolí jak se k němu mám zachovat – na internetu jsem našla jen podávání určitých léku, ale pokud toho člověka neznám, jak bych se měla zachovat?
Myslím to tak, že když třeba uvidíte na ulici člověka s epileptickým záchvatem, tak jsou na to různé postupy, ale nemůžu najít žádný postup pro psychické stavy :/

Odpovědi
anonym

První pomoc je 155, popřípadě 112.

Drap

Pokud je to zuřivost a někoho ohrožuje volej 158