Klarisa

Nevím co mám dělat dál

Dnes jsem se dověděla,že mám opravdu tukový nádor v mozku,operovat mě nebudou,protože tukové nádory nejdou odstranit.Na magnetickou rezonanci mám jít až za půl roku.Problém je,že mi hučí v uchu,ikdyž beru prášky,nedovedu si představit,že budu trpět asi až do konce života.Nedá se to vydržet,mám i bolesti hlavy a někdy se motám.Fakt bych nejradši umřela.Piju čaje poctivě,které mi doporučil léčitel,alzatím žádný účinek nepociťuji.Taky nevím jestli mám jít do práce v tomto stavu nebo si zažádat o důchod.Kdo nezažil hučení v uchu nepochopí co je to za muka a nejhorší je to večer.S tím se nedá žít dalších 10 let i víc.Poraďte co mám dělat tedy dál.Bojím se,že mi rupne v hlavě a spáchám sebevraždu.
Doplňuji:
Také jsem nevěděla,že může být tukový nádor v mozku,nejde operovat ani ozářit gama nožem.Tak mi to řekli v nemocnici.Jestli se ztratí nebo poroste to nevím.

Nejlepší odpověď
kropitko

Ach jo,co se zeptat v jiné nemocnici,vyhledat něco na netu,přeci musí existovat způsob jak Vám pomoci. Proč ta rezonance až za půl roku?? Nemám s tím žádnou zkušenost.

Další odpovědi
vagra

Podle charakteru vašich otázek za tři měsíce zpátky,bych řekl,že těch důvodů proč jste na tom tak,jak na tom jste je asi víc.Dcera,která není zrovna ideální,vztahy,kte­ré taky nedopadly dobře,finanční situace,život ve stálém stresu a teď ještě nádor,sice nezhoubný,ale nádor.Rozhodně to nemáte lehké!
Lékaři vám jistě řekli možnosti,jaké máte.Je třeba se držet jejich rad,popřípadě vyhledat i pomoc psychologa,či psychiatra.
Důležité je,aby jste nezůstala na všechny ty problémy sama.
Tady vám můžeme radit,ale léčit vás musí odborníci,
Budu vám držet palce,aby jste se rozhola správně a od toho pomyslného dna se odrazila.

rynek878

Je to asi rok a moje maminka 84 letá měla neustálé hučení v uších a nejvíce to bylo přesně jak popisujete večer.Ona totiž pořád slyšela jako když u sousedů v paneláku běží celou noc pračka.Ztěžovala u správce,ten dokonce nechal vylepit na vchody,zákaz praní v aut.pračkách po 22 hod do 6.hod ranní.
Já jsem tomu stále nevěřil,tak jsem se rozhodl,že u ní přespím, ať to taky slyším,za chvíli mamka říka slyšíš to už začali prát,tak jsem zavolal domovnici aby v tom tvrzení nebyl sám.Mamku jsem přesvědčil,že se to odehrává jen v její hlavě,dostala kapačky a vystřídala různé druhy prášků no a teď má od hučení pokoj,jí lékaři tvrdili,že to má vše od páteře.Ona ani v noci nemohla kvůli tomu hučení spát.

martina1

Potíže vám opravdu nezávidím a jediná rada je ptát se a ptát se lékařů.Mám zkušenosti,že se lidé bojí zeptat a pak tvrdí,že je lékař neinformuje.Ono je bohužel nenapadne,že laik o dané nemoci nic neví.Sice by měli vychrlit informace automaticky,ale jsou to jen lidé.Napište si seznam otázek,na které se chcete zeptat a objednejte se k lékaři,pak vyndejte papírek a ptejte se.většina otázek vás napadne doma a né ve stresu v ordinaci.nenechte se odradit pokud lékař nebude reagovat podle vašich představ,je to jen člověk,který se může sebe víc snažit ale i on má pracovní a soukromé starostio,které reakci ovlivní.nikdy nezapomeňte,že na informace máte právo.Navíc.Li­pom,který vám diagnostikovali se objevuje nejčastěji v podkoží a je nezhoubný.Odstra­ňuje se pouze,když působí pacientovi veliké obtíže,nebo se jedná o velkou kosmetickou vadu.Záleží,kde v jakém centru je uložen.Pokud by ho chtěli vyoperovat,mohli by vám způsobit daleko větší komplikace,než hučení v hlavě.Navíc Lipomy jsou dědičné onemocnění,které žipotosprávou neovlivníte.Za­jímalo,by mne,na jakém principu mají fungovat bylinné čaje?????Ale já mám zkušenosti poouze se subdermálními a intradermálními Lipomy.Držím palce ať vše zvládnete.A ještě jednou neptejte se tady na stránkách,ale lékařů!!!!
Doplňuji:
Lipom, jako každý jiný nádor, se může vyskytnout kdekoli v těle,jen někde je to častěji.Ty komplikace musí být hrozné,ale nevzdávejte to.Je to opravdu nezhoubný nádor,který se radioterapií ani chemoterapií léčit nedá-bylo by to zbytečné.Rezonanci vám také nebudou dělat každý měsíc,protože vám zbytečně zatěžuje organismus.Žádný lékař vám nedá 100%ní zákuku,že když"řízne"bude vám líp.U nás na chirurgii lékaři každému říkají,že: Nejlepší operace je žádná operace.Operují až když není jiné vyhnutí.

Nuk nuk

Zkuste dvě věci.
Jednak se pokuste si „vydupat“, aby rezonance proběhla co nejdříve. Musíte je holt obtěžovat tak dlouho, dokud si Vás nepozvou. Jinak to v téhle společnosti nefunguje.
Zkuste se maximálně, co to jde, soustředit na něco jiného. Já vím, že se to lehko říká, ale jiné to je, když to člověk prožívá, ale budete-li mít nějaký smysl života a brát život víc s úsměvem, bude se Vám nad nemocí lépe vítězit. Tyhle choroby překvapivě hodně reagují na stres a podobné věci.

vyneve

zkuste se dopátrat a domoci k Leksellův gamanůž(záleží na velikosti nádoru), případně ozařování, které zmenšují nádory a pomáhají od různých symptomů.

tukový nádor mozku? to jste asi špatně slyšela, myslím, že takové neexistuje…

000slniecko0

bud rada ze len to co by si robila keby ti nasli nador na vjecnikoch a museli by ist vonku mas 17 rokov a uz nikdy nebudes tehotna?co by si potom nato povedala hmm? pretoze ja neviem co mam nato povedat a neviem si pomoct.

člověk

zdá se mi to poněkud utažené,jak mohli najít nádor v hlavě a konstatovat neoperování,když magnetická rezonance ješte neproběhla,a pokud neurolog uzná chorobu,nechá ne nemocenské a poté se kontaktuje lékař na socialce,pokud to je jen hra na otázky,tak bez logiky