Topinkovač

Prosím o překlad jedné věty.

Co znamená věta „Keep calm and chive on.“? Často to bývá na oblečení apod.

Nejlepší odpověď
Matthew

Dobrý den. Tahle věta ani nepotřebuje tak moc překládat. Jde o kopii již známé věty KEEP CALM AND CARRY ON (zachovej klid a pokračuj – bych to přeložil :) Ten přídavek CHIVE ON je tam proto, protože si nechala jedna známá webová stránka natisknout pro fanoušky vlastní trička, mikiny, dávají to dokonce na hrnky. Jedná se o stránku thechive.com, (velmi srandovní stránka). Jinak CHIVE je volně v překladu pažitka, což by i trochu naznačovalo jejich záliba v používání zelené barvy :) Jejich obchod s věcmi je tady http://www.thechi­very.com ale zkušenosti z objednávání zboží nemám ;)