Barus.b

Prosím o pomoc s úkolem na matiku.

√x.∛x2.∜x3

∜(b.∛b)

Nejlepší odpověď
bolak

Hele, prcku, je třeba to psát pořádně :)

Pod tou třetí odmocninou, to je X na druhou nebo x krát dva? A stejně tak pod tou čtvrtou odmocninou… No budu předpokládat že je to x na druhou

x^(1/2) * x^(2/3) * x^(3/4) = x^(6/12) * x^(8/12) * x^(9/12)= x^((6+8+9)/12­)=x^(23/12)
což je slovně „dvanáctá odmocnina z X na dvacátou třetí“

(b*b^(1/3))^(­1/4)=(b^(4/3))^(1/4)=b^(­4/12)=b^(1/3)
což je třetí odmocnina z B

kua to mi něco připomíná, to už sem před dvanácti lety počítal.. není to příklad z bělouna? :))

ale ještě si to radši zkontroluj, já to po sobě nečet, takže to nemusí bejt dobře (vle vzadu bys měla mít výsleddy ;))

A JEDEME DÁL!…nahazuj další…

Další odpovědi
Protiva

smekám před tebou, že dokážeš napsat takové odmocniny. rozepiš si to na X na 1/2 ×X na 2/3×X na 3/4 = X na(1/2+2/3+3/4)= X na 23/12

Hele, jak jsi tam dostala ty odmocniny?

venkovan

Ty jo. Co je to za znaky. Korejština?
Ale kdyby něco, není náhodou podobný příklad v učebnici, či není tam nějaká poučka jak se podobný příklad počítá?

bolak

Protiva: taky na to koukám :) je dobrá..

manon

ale neřekne, tajnůstkářka :)