Venka

Propuštění po jedné třetině

U kterých trestných činů je možno zažádat o podm. propuštění po jedné třetině vykonaného trestu?

Odpovědi
arygnoc

ne, o propuštění na svobodu lze žádat až po uplynutí 1/2 trestu (nebo až 2/3 trestu, záleží na tr. činu).
Co se týká 1/3 (přeřazení do mírnějšího typu věznice):
O přeřazení do mírnějšího typu lze žádat po uplynutí nejméně jedné třetiny trestu. Jestliže by ale ta třetina byla méně než šest měsíců,může žádat až po uplynutí šesti měsíců, i když třetina uplyne již dříve.