Projektor pro domácí kino. Máte někdo zkušenost?

Zdravím všechny. Uvažuji o zakoupení projektoru a zajímalo by mně na jakou plochu je schopen promítat. Na stěně mám nataženou fasádní točenou omítku se zrnitostí 1.5mm. Asi víte jak to vypadá, půjde to na to promítat, nebo musí být povrch hladký? Nechce se mi kupovat ještě nějaké plátno. Dík za názor.

Odpovědi
aliendrone

Reklama se tě snaží přesvědčit, že bez projekčního plátna to nejde, což je parádní nesmysl. (kup, no kuuup, HLAVNĚ SI HO KUP!!! A až se ti podělá spouštěcí převod, tak si KUP NOVÉ, KUPUJ, HLAVNĚ KUPUJ!!! ;) :D)

Keců o „vyšší jakostnosti projekčních pláten“ se v médiích dočteš habaděj, ale uvědom si, že oni z toho žijí (potažmo z peněz, které vyhodíš za zbytečný nákup, popřípadě z reklam na takový nesmysl)

Dá se v pohodě promítat i na sádrokarton (pokud není prohnutý nebo tak něco), stačí když je vymalováno vysoce bílou (např. Primalex Polar), projekční místo se přemaluje vícekrát, aby byla tlustší vrstva nátěru, který se následně na jemno přebrousí. To je celé, bezporuchové, laciné. Ušetřené prostředky raději vraz do nákupu lepšího projektoru – tam to MÁ smysl.

Neříkám, že plátno je nanic, JEN že NENÍ NEZBYTNÉ, pokud se ti nehodí. Se zrnitostí štuku jaký popisuješ si ale asi nevystačíš. Myslím. Bude třeba lokálně přesádrovat a brousit. Záleží především na velikosti projekce/sledovací vzdálenosti. (o tom, že je NUTNOST mít rovinu snad psát nemusím)

veselator1

Aliendrone má pravdu. Pokud máš doma dostatečně velkou bílou zeď, tak plátno opravdu není potřeba. My jsme toto nedávno řešili u nás ve firmě. Sice tam máme bílé zdi, ale ne dostatečně velké, takže jsem musel zařídit i pronájem plátna od https://rental­.economic-service.cz/ka­tegorie-produktu/vide­o/projekcni-platna/ Nicméně když jsem promítaný obraz zmenšil tak, že se na zeď vešel, tak to bylo kvalitativně s plátnem srovnatelné. :)