Mariana.ch

Proč žeru kousky zdí?

Dobrý den,
Mám takový problém. Chutná mi zeď, neboli omítka. Sloupávám kousky zdí a potom je jím, například ve škole když sedím zrovna poblíž zdi nebo doma.

Může se mi něco stát? Je to divné nebo to děláte někdo taky? Bojím se aby mě u toho někdo neviděl

Nejlepší odpověď
Alesh

omítku mají vcelku v oblibě slepice, vlastně je pro ně prospěšná, neboť obsahuje vápník, který potřebují na tvorbu skořápek vajec

Další odpovědi
RyuzakiKate

Já jsem zas jednu dobu jedla křídy. Dřív to bejvalo v podstatě nezávadný, teď je ta směs už jiná a jak jsem se dozvěděla, že mě to může otrávit, přestala jsem. S tou zdí jsem taky blbla, furt jsem sloupávala omítku jak postižená. Mamka mi zas říkala, že kdysi taky olizovala zdi. Je to zcela jistě nedostatek vápníku. Na jednu stranu si takhle budujem imunitu, ale stejně by asi byly lepší mléčný výrobky :P

tforro

Tohle dělají zvířata z důvodu nedostatku vápníku.

mosoj

Co tomu říkají zuby. Určitě se neotrávíš . Bohužel, dnes se již vápno moc nepoužívá, takže k doplnění vápníku si kup vápník v lékárně. Ušetříš si zuby a ten vápník zcela určitě doplníš. Pokud to není závislost.

arachis

Nedostatek vápníku určitě, nejsi těhotná? Moje teta prý v těhotenství baštila omítku přímo lžičkou… :D

agentpv

Moje partnerka měla taky strašnou chut na omítku – když byla těhotná