Krejcík

Proč za všechno může Kalousek?

viz diskuze na Novinky.cz a různé online diskuze (především pro starší lidi). Proč tolika lidem leží Kalousek v žaludku? vždyť podle mě má docela fajn názory na věc a nebojí se říct, co si myslí takzvaně na plnou hubu. zatímco ostatní politici mlčí, popřípadě opakují ,,ten to udělal, ten nakradl víc, já nic,,. S popcornem v ruce pročítám Novinky.cz a nemůžu se přestat smát, za co všechno údajně může Kalousek. A ani mi nepřijde, že by byl věčně namol jak se říká. ale o politiku se tolik nezajímám takže se možná pletu
Mc Merkurion: No kdyby si lidi pamatovali, tak by volby nevyhrálo ANO a předsedu pro GIBS komouš :)))

Nejlepší odpověď
marci1

Kalousek je jak brouk Pytlík: vše zná nejlíp, všude byl, všechno umí a ví nejlépe. Také je to výborný demagog.
"Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci. “ 🙂
H. L. Mencken

Další odpovědi
Mc Merkurion

… v tvé otázce je i odpověď: „… ale o politiku se tolik nezajímám takže se možná pletu“ >>> kdybys ji jen trochu sledoval, věděl bys, čeho všeho se Kalousek dopustil, když se podílel na vládě (no, voni třeba ty korunový dluhopisy jsou jeho výmysl, kauza padáky stojí taky za to, a ono je toho víc), lidi si totiž pamatujou a nedaj na sladký řečičky (většinou) …

… ano, pamatují, proto ANO vyhrálo, a některé strany, co to tady vedly, měly kliku, že se vůbec dostaly do sněmovny, a jestliže je tady stále dost lidí (a bude, jako v každé kapitalistické společnosti [viz západní státy]), kteří budou volit komunisty, pak holt, dle zákonů demokracie, mají právo kecat do politiky i jako předsedové některých výborů…

Kepler

No, mně Kalousek připadal od začátku nesympatický svými povislými ústy, jakoby mu z jeho koutků ukapávaly jedovaté sliny a opovržení směrem k ostatním lidem. Co (ne)dokázal, je už všeobecně známo. Dnes, v opoziční straně se mu to pomlouvá, že ano. To je jediné, co opozice dnes může dělat.

Muffz

Kalousek je typický příklad člověka, co sám zmrší stovky věcí a obviňuje z toho vlády po něm. On sám měl tolik možností, jak zlepšit státní rozpočet, jak s ním pracovat a jak zlepšit finanční potenciál státu, že to až pravda není. Nyní, když se to daří člověku, který o tom po mnoha letech zkušeností z praxe něco ví, tak ho pošpiňuje a jde proti všemu, i třeba proti logickým věcem. Musí být za každou cenu v opozici.

Nepochopím, že dali lidé TOP09 těch blbých 5%. Kdyby tomu tak nebylo, tak by byl ve sněmovně větší klid. To jim to museli dávat z recese nebo to vážně nechápu, když od začátku protlačení do sněmovny TOP09 ukázala a dokázala, že není schopna ničeho konstruktivního.

V jednoduchosti je to člověk, co je sám neschopný a jen kope do těch, kteří se snaží něco dělat pořádně. Tedy to, čeho on schopen nebyl, když měl příležitost.

Kryšpín

Můj přestarlej příbuznej má názor, je chudý jak kostelní myš,má jenom půlku jakési malé chaloupky.
Zakoupil také vynikající padáky, občas se neotevřely, před několika lety zmrazil důchodcům na tři roky penzi, poněvadž se měli jak prasata v žitě a rovněž pravidelně navštěvuje bufet v parlamentu, je to prý dlouholetá hvězda v politice

autacek

Jednou z neřestí, kterou pan Kalousek trpí, je pravděpodobně vztah k alkoholu.

Ten zbytek co je mu dáván za vinu není nic proti tomu, co se tam děje dnes, ale na vše je zaklínadlo „Kalousek“. Ono je vždy jednoduché, svést to negativní na druhého a ještě lépe to pozitivní si přivlastnit.

magorvkleci

Podle mne je to jen taková zkratka. Většina lidí ví, že Miroslav Kalousek za všechno nemůže. On dost lidí štve, protože dost lidí se nelítostných mafiánů bojí, dost lidí jím rádoby opovrhuje, jako že je bezpáteřní oportunista… a zkrátka je málo těch, kterým z nějakého důvodu arogantní sebestřední extroverti imponují.

Na druhou stranu v těch Vámi zmiňovaných diskusích bývá přímo věta „Za všechno může Kalousek!“ naopak uštěpačná antifráze vložená někým z jeho obdivovatelů.

ivzez

Namol asi věčně není, ale jeho rozhodnutí
i výroky, jakoby byla tohoto původu.

Kalousek se „zasloužil“ o řadu průšvihů v politice, ve společnosti i v životě
těch nejpotřebnějších. Vedle zmíněných starobních důchodců vzpomeňte
na zázračně uzdravené invalidní důchodce (= snížení až odebrání důchodů
lidem, kteří samozřejmě byli invalidní dál), snižování či odebírání rent
vyplácených po úrazech lidem, kteří časem onemocněli další chorobou, … etc.

Kalousek v tom nebyl sám jako kůl v plotě, připomenu
i zásluhy pánů Julínka, Cikrta, Hegera, Drábka, Topolánka a Nečase.

Vzpomeňte si na Kalouskovu ochotu vládnout s ČSSD za podpory KSČM
a na to, že byl od roku 1998 v poslanecké sněmovně (podílel se na všech
zákonech, které od té doby byly přijaty nebo pozměněny), …
Ostatně, počtěte si sám → projděte si hlavně odkazy v závěru článku:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Miroslav_Ka­lousek
_____

Já to vnímám opačně: Volby na podzim 2017 vyhrálo
hnutí ANO právě proto, že si lidé pamatují.

ČSSD se za celé předchozí čtyři roky ani nepokusila něco napravit. ODS
a TOP09 ani Lidovcům nikdy nešlo o lidi a TOP09 po zásluze skončila téměř mimo sněmovnu (stejně měla dopadnout KDU–ČSL)… Škoda, že nevypadly úplně!

Poznámka:
Předsedu GIBS nevolili občané, ale poslanci.

Adelka123456

Pokud by Kalousek neexistoval, musel by si ho Babiš vymyslet 😁 A proč za všechno může Kalousek? To je prostě fakt, stejně pravdivý, jako že ráno vyjde Slunce 🙂

anonym

Z jednoho prostého důvodu … když vám někdo vadí z jednoho pádného důvodu, tak na něj hážete všechno bahno které se vám dostane do rukou. Důchodcům vadí prostě proto že hrál nedostatečně populistickou hru kolem problematiky důchodů. Kdyby důchodcům nasliboval nesmysly jako to dělá správný populista a pak je nesplnil, byl by v pořádku a i starší by jej měli rádi a považovali by jej za svého člověka (i ty padáky by mu odpustili, to je přece prkotina). Říct ale lidem pravdu, že důchody budou nízké a máte si na ně radši začít spořit, sáhnout jim jak se říká na peníze, to je v politice přímá letenka do pekel, od té chvíle totiž automaticky můžete za vše špatné a jste příčinou všeho špatného, jste od té chvíle přímým ztělesněním satana 🙂 Samozřejmě je v tom trochu žert, ale bohužel se to i dost blíží skutečnosti. Ten člověk totiž skutečně mívá celkem rozumné názory a prostě se jen znelíbil seniorům a ti na něj teď nadávají při každé příležitosti. Když půlka lidí opustí inaugurační projev prezidenta, který se pro svou ubohost nedá poslouchat, tak takový správně zarytý antikalouskovec jenom zkušeně prohodí toto: „No jo odešel Kalousek, ať si jde“ :D

independent

… ale on opravdu za všechno může i za globální oteplování