Lgee

Proč většině lidi nedochází, že stříbro je vzácnější než zlato?

Včetně investorů.

Nejlepší odpověď
Drap

Vzácnost určuje velikost nabídky a poptávky.

Další odpovědi
zjentek

Ag je dnes dobrý schovávat si po tunách. Cena může znenadání raketově poskočit skokem GIGANTICKÝM!

aliendrone

Záleží na komoditním trhu. „Vzácnost“ je ostatně nejen otázka dostupného množství, ale i využití. Nejde jen o klenoty, chtěl bys mít třeba v PC či mobilu konektory, které by nebyly pozlacené, ale stříbrné/postříb­řené? ;) :)

Anikitos

Protože není…

anonym

Protože stříbro rozhodně není vzácnější, jak si na to přišel? To si vyčetl v nějakém hoaxu ne ? Podíl stříbra a zlata v Zemské kúře přibližně 1:19 a to ve prospěch stříbra (na 1 kg zlata 19 kg stříbra), takže je zlato výrazně vzácnějším prvkem na naší planetě. Stříbro se ale pomaleji těží než zlato, na 1 kilo zlata se vytěží asi jen 9 kg stříbra, a z toho může vycházet uměle zvýšený zájem trhů o stříbro, ale jen uměle, protože jakmile se těžba srovná, tak ti co věřili v růst ceny stříbra na tom prodělají.

anonym

stříbro se těží mnohem pomaleji než zlato poměr těžby je 1:9 zatímco poměr výskytu v zemské kůře je 1:19. To logicky znamená, že jeho cena může v budoucnu pouze klesat pokud se v těžbě přitvrdí bude více nabídky, poptávka nebude stačit a cena stříbra klesne. Tak jako tak s tempem rychlosti těžby zlato dojde v zemské kůře dřív než stříbro, takže zlato bude spíš nedostatkové.

Lgee

Zlato je 80× dražší než stříbro a zároveň jakpises je ho 19× méně :)

Lgee

Zjentek – určité je lepší než zlato.

zjentek

Obávám se, že ušlechtilejší určitě zůstane jako prvek to zlato, i kdyby se cena stříbra znenadání vyhoupla někde k třem stovkám za gram čistýho Ag. Au je díky svý struktury stabilnější prvek nežli Ag, má tedy lepší chem i fyz. vlastnosti, i když pro tebe je Ag zřejmě i určitě lepší. Třeba pro mě je stříbro zase hezčí, jako kov na mne působí po všech stranách příznivěji, než zlato. Tak třeba mé příbory… Vždyť já bych se ze zlatých v klidu ani nenajedl!

Lgee

Ty mas stříbrné příbory? Si miliardář?