Stříbrný

Jak to máte s věcmi? Staré jsou vzácnější než nové kontra nové jsou praktické, staré vyhodit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Neumím vyhazovat věci

Nenahrazuji staré věci novými co se týká potřeb pro domácnost, pokud fungují, protože starší věci mají větší výdrž, hned tak se nepokazí jako nové "moderní" a navíc jsou třeba i šikovnější, co se práce s nimi týká. Třeba taková škrabka na brambory. Koupila jsem novou a leží v šuplíku, je hrozně nešikovná do ruky, koupila jsem kráječ vajec a vyhodila jsem ho pro nefunkčnost.
Před lety se prodávali praktické věci, které i řadu let vydržely, teď se prodávají šunty a ještě k tomu předražené. Můj názor.
Co se týká šatstva, pořád čekám, až dohubnu zpět do nějakých pěkných věcí, už jsem spoustu vyházela kvůli stěhování, ale stále mám dost oděvů, které řadu let nenosím, protože zkrátka se nějak "smrskly".:-) Ale už přemýšlím, co s nimi, jestli je stěhovat nebo vyhodit.

Další odpovědi:

Bronzový

Jiná odpověď

schranuji desitky let a kdyz se konecne premluvim,a vyhodim,ejhle,dalsi rok jsou v mode!

Zlatý

Neumím vyhazovat věci

Vše co jde opravit a funguje většinou používám. Miluji praktické věci našich předků, pro jejich většinou dokonalé řemeslnické zpracování, pro hezký vzhled. Za spoustou ručně dělaných věcí vždy vidím tu práci a ten um , lidí, kteří to vytvořili.
Oblečení neřeším. Nosím věci které jsou pro mne praktické a pohodlné.

Zlatý

Jiná odpověď

Ono záleží na tom o jaké věci jde. Nebudu uchovávat starou ledničku, když má velkou spotřebu, ale i prastaré nářadí si schovávám. Jiný přístup asi bude pokud jde o knihy, nádobí, fotografie, oblečení, nábytek..., ale v zásadě staré věci pro mne znamenají i kus mé minulosti a té se ještě zbavit nechci :-)

Bronzový

Jsem praktický člověk, staré nemůže stačit novému

Ale! Hodně věcí se za posledních 20 let vůbec nevyvíjelo (mikrovlnky...), takže když slouží, proč ne.

Stříbrný

Neumím vyhazovat věci

Zlatý

Neumím vyhazovat věci

Starší věci nevyhazujeme, nýbrž postupně přesunujeme na chalupu. Doma k naprosté spokojenosti používáme čtyřicetiletou remosku, na chalupě pak padesátiletou el. troubu nebo více než stoletou mašinku na mletí máku.

Neumím vyhazovat věci

Doplňuji:
http://m.youtube.com/…

Zlatý

Nesnáším schraňování krámů

Fakt nesnáším. V tomhle to mám těžké s mým kolektorsky zaměřeným mužem, který je jak Hanzlík ve Slavnostech sněženek. Když není doma, plním popelnice:-)
Klumpy a nepotřebné haraburdí vyházím bez problému, oblečení, které už splnilo své poslání (jak módní, tak funkční - nenávidím ošuntělé věci) - to taky letí. Elektronické věci nebo bílá technika se vyvíjejí - takže tam mi jde o lepší funkčnost a úsporu energie - tzn. moderní jsou lepší.
Jenže ... Pak tu jsou vychytávky, které jsou opravdu řemeslně dokonale zpracované, tradiční a prověřené časem - mám spoustu kuchyňského náčiní, které se v rodině dědí. Potom také otvíráky, škrabky, nože, sifónová nebo šlehačková láhev, bytelný mixér (s profi výkonem!) - mám takovou zkušenost, že před třiceti lety se nevyráběly takové šunty jako dneska (asi to bylo tím, že všechno nebylo z Číny...).
Mám ráda nové věci, neshromažďuji nepraktické a nepotřebné krámy, ale vybírám si, co opravdu potřebuji a využiji. Ale tak to mám asi ve všem:-)

Pokročilý

Neumím vyhazovat věci

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.