Anikitos

Proč tolika lidem záleží na tom, co si o nich myslí ostatní?

Kde se to v nich vůbec bere? Co je původcem? Výchova snad? Nebo je to pro člověka ”přirozené?”

M. Aurelius: „Často jsem se ptal sám sebe, jak jde dohromady, že každý má raději sebe než ostatní lidi, ale přesto svým názorům přikládá menší hodnotu než názorům druhých.“

Velké množství lidí má sebe samo nejradši, i když si to třeba nepřizná. A i kdyby ne, tak stejně jim záleží na názorech těch, které ani neznají a vůbec nic k nim nepociťují. Kdyby se takoví lidi třeba starali o mínění svých blízkých, tak by se to ještě dalo pochopit, ale u cizích lidí..?

Zdroj: https://citaty­.net/autori/mar­cus-aurelius/

——A vím vím, otázka už tu jednou byla, ale už je to dávno.. :) ——
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-vetsine-lidem-tak-zalezi-na-tom-co-si-o-nem-ostatni-mysli#discussion

@ Admin2.
Ty je porušuješ víc než já. Viz. plagiátorství.

Nejlepší odpověď
annas

Proč? To se musíte zeptat těch, kterým záleží na tom, co si druzí myslí
Možná to dělají kvůli tomu, aby si něco nezkazili, nerozházeli si to s někým. Je pravda, že lživé informace dovedou ublížit, brány města zavřeš, huby pomlouvačů nikoliv.

Nebo se bojí, že by je dotyční nepřijali do společnosti, že jsou jiní, že jim názor druhých k tomu pomůže, byť i naopak ublíží.

Několikrát jsem psala, že člověk by si neměl dělat starosti s tím, co si o nás myslí jiní.

Je třeba řeči nebrat osobně, protože názory jiných odpovídají jejich pohledu, jejich domněnce, jde o jejich subjektivní pohled.

Vypovídá to jen a a jen o nich.

Každý má svůj život, je za něj stoprocentně zodpovědný, má své myšlenky, názory, nikdo jiný by neměl určovat, jak se má cítit a chovat. Pokud nějak neporušuje pravidla etiky či etikety.

Psychologové tvrdí, že člověku záleží na tom, co si druhý o něm myslí, když si sám není třeba jistý, že to dělá správně. Jenže tím ím se ochozuje o svobodu a samostatnost …

Bohužel, lidé pomluvám věří, jsou rádi, že druhého pošpiní, ublíží mu v očích druhých … Většinou jsou to ti, kteří mají máslo na hlavě

Souvisí to s jejich morálkou, k níž patří třeba závist, nezávist, zeměšnění, výsměch nebo …možné dosadit …

Další odpovědi
Edison

Zpětná vazba pro sebereflexi… co? Člověk je tvor společenský. Těch důvodů, ať už vědomých, nebo podvědomých je určitě spousta.

zjentek

Tak tohle taky nechápu. Nevím, proč na tom záleží lidem. Třeba já to nechápu..

Anikitos

No ne, odpovedi.cz začínají upadat, když jsou tu nejaktivnější kloni. :'D

zjentek

Anikitos: přeba mně klony nevadí. Jen, NIKDO NESMÍ sáhnout zjentkovi na zjentka!

Anikitos

Mně taky nevadili, ale teď už je v tom zmatek a kontroluju, kdo zadává otázky a kdo odpovídá.
Už jsem paranoidní…

Ale mají hezkou týmovou spolupráci, všecno si vzájemně hodnotí. :'D

leed

Příspěvek smazán administrátorem.