Proč si spousta lidí bere do úst Adolfa Hitlera, když byli i horší lidé než on, např. Joseph Stalin nebo Mao Zedong?

Podle mých legendárních zdrojů mohl Hitler za smrt cca 30M lidí, Stalin mohl za smrt cca 40M lidí a Zedong dokonce za cca 60M. Přesto spoustu lidí mluví o Hitlerovi jako o nejhorší lidské zrůdě, co kdy chodila po Zemi.

Navíc Hitler byl i podstatně inteligentnější, možná i víc než ti dva dohromady, a nenechával lidi zabíjet jen pro to, že ho to vzrušovalo.

edit: dubraro, Drap, takže ten důvod je podle vás to, že prohrál? Kdyby vyhrál, tak by ho všichni považovali za hrdinu, a uctívali by ho?

Nejlepší odpověď
slad08

Rozpoutal Stalin nebo Mao světovou válku? Ne! Byl to právě Hitler, který zapříčinil celosvětový souboj ras, vlád a náboženství. V uvozovkách jediný člověk, který válkou změnil celosvětový běh dějin.

Další odpovědi
Cenobita

Protože se všechny mocnosti světa nakonec spojili proti hitlerovskému Německu a porazily ho, takže je Hitler superzloun moderních dějin a je úplně jedno, jaký zloun je Stalin nebo Mao, protože Stalin ten stál na té správné straně. Hitlerovi nebude odpuštěno minimálně stovky let, až jednou v budoucnosti bude srovnáván s Alexandrem, Napoleonem nebo Juliem Césarem jako dobyvatel.

dubraro

Protože Hitler prohrál.

Drap

Dějiny se vždy upravují a sdělují podle vítězů.

Nuk nuk

Ti tři by si neměli mít, co vyčítat. Milión sem,milión tam, genocida není soutěž. To, že pod Hitlerovým diktátem náhodou zahynulo o nějaký ten milión lidí méně, než pod režimem Stalina nemo Maa, z něj moc velkého lidumila vážně nedělá.

Na druhou stranu nesmíte zapomenout, že Stalin a Zedong, byli vůdcové komuinistických zemí. O jejich činech se mluví a píše, ale u nás se to jaksi nestalo zvykem říkat nahlas.
Hitler se ale stal jakousi ikonou zla také proto, že smrt tolika lidí způsobil v realtivně krátkém čase, likvidoval lidi i na územích jiných států než Německa, hitlerovská genocida byla úzce zaměřena především na několik málo skupin lidí a způsob provedení byl v té době něčím hrůzným a nevídaným. Jistou roli v tom jistě sehrál i fakt, že byl poražen.

Co se týče inteligence – Hitler a Stalin prokazatelně trpěli syndromem nadřazenosti. Tito lidé mívají obvykle velice vysoké IQ, ale mít co největší moc i za cenu toho, že půjdou doslova přes mrtvoly, je skutečně vzrušuje.

mosoj

Máš jako obvykle sice legendární, ale blbé zdroje.

Počet celkových obětí II. sv. války se odhaduje na 60 000 000 – 70 000 000. Ono se to totiž špatně odhaduje i kdyby to bylo z legendárních zdrojů.
No a II. sv. válku rozpoutal Hitler. Jestli nemáš modré oči tak buď rád, že nevíš vo co go !!!

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Po%C4%8Det_ob%C4%9Bt%­C3%AD_druh%C3%A9_sv%C4%9­Btov%C3%A9_v%C3%A1lky

dědapetr

Největší masoví vrazi v dějinách:
Pol Pot – 3 miliony
Hideki Tódžó – 5 milionů
Leopold II z Belgie – 15 milionů
Adolf Hitler – 17 milionů
Josef Stalin – 23 milionů
Mao Ce-tung – 78 milionů

http://www.prochla­pa.cz/nejvetsi-masovi-vrazi-v-dejinach.html

A o Hitlerovy se mluví proto,že působil smrt na největším počtu států.

anonym

Může za to toto

00:22:14,542 → 00:22:16,942

  • Čtu tady o motýlím efektu.
  • Co je motýlí efekt?

00:22:17,754 → 00:22:20,234
Nějakej motýl někde v Tokyu zamává křídlama,

00:22:20,507 → 00:22:22,587
a stará bába v Salfordu dostane žlučníkovej záchvat.

O co jde? No o jeden zajímavý fakt:
Hitlerova matka chtěla jít na potrat, ale doktor ji přesvědčil, aby si dítě nechala.

Co to způsobylo tak to víme sami. Kdyby se neptala a jednala, tak nemusel být na světě a vadilo by to někomu? Dnes mohlo být spoustu věcí jinak jenže on jí ten doktor prostě nakukal, že musí být matkou jinak to bude ostuda? Možná jej tak moc nechtěla, že se všehno její zlo dostalo do Adolfa a ten se to možná od doktora dozvěděl, či to někde zaslechl a pak věděl, že ukáže co je to moc a vláda.
Kdbyy nebylo Hitlera, tak by Stalin a další rozhodně neměli tolik zodpovědnosti za smrt lidí.

zjentek

K edit:
no jasně, že by ho uctívali, kdyby vyhrál!
KDYBY vyhrál, tak by totiž mohli existovat i JEMU ROVNÍ a nemuseli by existovat potají.

dubraro

Minerz:
Kdyby nebylo Hitlera, našel by se jiný vůdce. Hitler byl jen dobrý řečník. Noty mu ale napsali Haushoffer a Eckardt.

anonym

Takže pokud by se vydařil jeden z mnoha neúspěšných atentátu na Adolfa, tak by jej okamžitě nahradil jeden z nich a pokračoval v jeho plánech? Udělám z toho samostatnou otázku za chvíly a třeba dostanem zajímavé názory. :)

anonym

zjentek, spíš de o to, že kdyby vyhrál, tak by na světě nebyl nikdo živej, kdo by ho neuctíval. :D

anonym

mosoj, jo, z celé druhé světové války to možná tolik bude, nicméně tak jsem to nebral.

Jinak modré oči mám. :)

anonym

dědapetr, mám mnohem lepší zdroje, a už jen to „cz“ v odkazu mi říká, že na to klikat nemám.

Nuk nuk, IQ neurčuje inteligenci. Podle mě 30M a 60M je dost velký rozdíl, ale ano, Hitler to dokázal v celkem krátkém čase. A co jsem slyšel, Rusko mělo i také něco jako koncentrační tábory, ale zapomněl jsem teď název, takže způsob provedení byl asi stejný, minimálně podobný.

Nuk nuk

IQ určuje inteligenci – respektive určuje jeden z jejích aspektů.
POkud někdo zabije nebo nechá pozabíjet vysoký počet lidí, především, pokud se ti lidé řasí do určité skupiny (či určitých skupin), jmenuje se to GENOCIDA. A pokud někdo páchá genocidu – tedy vraždí s úmyslem danou skupinu vyhladit – je celkem vedlejší kolika lidem se podaří jeho řádění uniknout. I kdyby kterýkoliv z Vámi jmenovaných pánů vyvraždil třeba jen milion, je to stejně diktátor, despota a masový vrah. A mně osobně bude fakt jedno, jaké je národnosti.
Co se stalinského Ruska týče, věřte mi, že jsem jedna z posledních, koho by napadlo Stalina nějak hájit, nebo omlouvat jeho činy. Týkaly se mých předků.
Sovětské koncentrační tábory se jemonovaly gulagy. To prvedení nebylo úplně stejné, nebyl tam plyn, ale to jim neubírá nic na krutosti a bestialitě.

anonym

Cenobita, podle čeho soudíš, že stál Stalin na správné straně? Jinak je tedy jedno, kolik lidí zabiju, ale záleží na tom, kolik lidí mě ve finále nesnášelo a bylo proti mě?

Cenobita

No jistěže jsem to myslel relativně, Stalin stál na straně spojenců po boku USA & spol. , na straně protihitlerovské koalice, to my jsme byli vítězové 2. sv. války

anonym

„Spojenců“. Spíš to byl strach.

Psychotic

Ano.

anonym

Skvěle!