Kdyby místo mužů byly v politice jen a pouze ženy, bylo by i tak na světě tolik válek?

Nedělám si prču, proč bych si měla dělat prču? Kde já píšu, že by to bylo lepší? Osobně si myslím, že ne, můj názor – je to stejné, jako když tam jsou chlapi.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ano

Za každým mužem stojí žena. (A to i pokud – však právě když žádnou nemá a chtěl by, anebo mu ublížila matka, …) Především však ve 47% evidovaných společenstvích byly dominantní ženy. (Neověřené údaje hovoří dokonce o většině – i 70%.) Viz Amazonky etc. Neexistuje lepší rasa, pohlaví, … Problém je čistě člověčenstvo. Vždyť i toto (tato anketa) jest projevem válečného aktu. (Za největšími válkami stojí takovéto smýšlení – nebylo by lépe pokud …)

Ano – lidé zkrátka nedomýšlí následky svých činů. Komu záleží na tom, jak jste svůj projev myslela? Někdo si to vyloží tak, že preferujete ženy a kdo mu to sebere? Právě to je celý ten problém – neexistuje správná myšlenka, dobrý postoj, … I kdybyste vymyslela sebepropracovanější traktát, přečte si to pablb a válka je na světě. V Bibli eviduji tisíce pasáží vybízejících k válce, mstě, násilí, … A přesto ji lze vyložit jako naprosto mírumilovnou pohádku! Slyšel jsem výklad těch nejnásilnějších pasáží od velmi dobrého řečníka – kněze. A ten to vyložil tak, že to zkrátka naprosto dávalo smysl a vůbec to nevypadalo tak násilně. No a pak naopak nějaký mírumilovný kus uzme fanatik a ejhle – válka!

Další odpovědi
gecco

Nevím

Nevím… Možná i víc…

  1. ženy by byly dosazeny nějakým zákonem – v tom případě by byly ze zákulisí ovládány schopnějšími muži a situace by byla táž, jako dnes
  2. ženy by se k mocenským pozicím propracovaly přes muže, tedy by byly schopnější mocenského boje – situace by byla táž a nebo horší

___
Kecy o lepší společnosti řízené ženami jsou jen snahou neschopných o vlastní zviditelnění…
😉

dudu

Ano

Ukazuje se, že v extremních situacích ženy někdy až překvapivě selhávají. Např. v koncentračních táborech často přestávaly dbát nejen o osobní hygienu, ale doslova se ve svém chování zvrhávat – např. do jídelních misek vykonávaly potřebu a poté z nich následně konzumovaly příděl stravy. Dcera, která léta pracovala na interním oddělení tvrdí, že muži si na pokojích většinou navzájem pomáhají a spolupracují se sestrami, kdežto ženy se mezi sebou hašteří a šikanují sestry.

da ny

Nevím

Milá Sambo, to je velmi zajímavá otázka ;)
Ženy se často lépe domluví bez zbytečných emocí a vyřeší problém věcně, podobrém. Snadno a rychle.
Ale… jak začnou „bdít“ nad dodržováním pravidel a morálkou, jsou z nich líté a závistivé saně… Pak dokáží, bohužel předčít i mužskou brutalitu svou rafinovaností a intrikami.......
Války měly původ veskrze náboženský a především mocenský.
Problém nebude v pohlaví, ale v čkověku. Ti „spravedliví a moudří“ se hned tak do politiky nehrnou a netouží po moci.

anonym

Nevím

Asi těžko,hlavním důvodem válek bylo, je a bude náboženství.

xxx3

Nevím

Otázkou je, jak by se ženy do vedoucích pozic v politice dostaly (tedy tak, aby tam pro změnu nebyli vůbec muži). Ideálem je, alespoň podle mě, přibližně rovné zastoupení.
Jinak není špatné připomenout např. rozdíl, jak řídí auto muži a jak ženy. Ze statistik vyplývá, že ženy častěji bourají, ale mají zase méně smrtelných nehod. Z toho plyne, že vyšší zastoupení žen v politice by opravdu mohlo řadu věcí proměnit. Jak moc a v jakém smyslu je samozřejmě těžko předpověditelné.

anonym

Ano

právě kvůli ženám se hodně válčí

ten který je

Ano

Ano,stačí se podívat na počínání Tante Merkel,jak destabilizuje Evropu.Další ženou která může způsobit ozbrojený konflikt je prezidentka Argentiny Cristina Fernández v souvislosti s Falklandy.

zjentek

Jiná možnost

děláš si prču viď? Vždyť války a průmysl existujou jen kvůli sexu, takže vyzdvihování žen do rozhodčích pozic je totální zkázou světa ..žena má totiž bohudík někde v ústraní plodit. Je to snad pro ni málo?
Ano, zahalený ženský by možná mohly mezi lidi, to jo ..to by nikoho nerozptylovalo a byl by mír.
Ženská bez masky má totiž vrozenou „zbraň“, která jako každá jiná zbraň dobro neplodí a vždy napáchá mnohem podlejší zločiny a ublížení, než poctivá „hrubá síla“, které se bez žen dá skvěle využít i bez válek ..a nepomáhá ani dnešní „běžný“ ošacení, zduř.

Mc Merkurion

Ano

jen si vzpomeň na Dívčí válku nebo na Kleopatru,Želez­nou lady…

wertos1

Ne

Conchus

Ano

Reezo

Jiná možnost

Osobně si myslím, že je tu dobrý důvod, proč v historii lidstva nevládly ženy. Až na pár vyjímek…

lexx

Jiná možnost

viš co ? bachařky v koncentráku byly větší zrůdy než vojáci – chlapi, to říkaĺ jeden pamětník z Ravensbrucku co přežil to peklo
a baby v armádě a v uniformě ? jenom to ne ! znal jsem jich několik
do politiky ? chráň nás ! pleny, kastrole a vařečka, kuchyň a zástěra, to je jejich místo

anonym

lexx, kuchyň a vařečka, hmm, taky názor 🙂 – velmi sexistické

ten který je

Je pravda že ženy dokáží být vynalézavé,ra­finované a kruté,moc kruté.
Pamatuji si na výrok jednoho dávného uživatele tohoto servru,který prohlásil že žena je jako ohen – Dobrý sluha ale zlý pán.;-)

anonym

dudu, v to, zdravotnictví…možná víc zdravotních bratrů by to chtělo

anonym

Zjentek, to co píšeš…pro ženu je to samozřejmě málo, ale do politiky bych se taky necpala, je to svinstvo.

zjentek

teď nevím, jestli svinstvem myslíš ženský a nebo politiku, každopádně ty války by byly minimální, kdyby k nim ženský nenaváděly normální lidi ..někde jsem tady už dokonce odpovídal, že chlap, žijící se ženskou, není sám sebou, tzn. žije navedenej život, ale v tu chvíli mu to přijde úplně normální, pánč chudák v tu chvíli ani neví, že vlastně „už bojuje“ ..takže války by se omezit daly, ale dal jsem jinou možnost, bo nevim nevim

anonym

No jo, vy chlapi jste vůbec hrozný chudáci ublížený, proto ženy chodí na kurzy sebeobrany…jak vás zpacifikovat v případě ohrožení vámi.